1. 17.07.2015 BikEst 1.p sprint
Osula-Sõmerpalu (Markus Puusepp)
2. 18.07.2015 EMV lühirada/BikEst 2.p WRE
Osula-Sõmerpalu (Markus Puusepp)
3. 19.07.2015 EMV tavarada/BikEst 3.p WRE
Osula-Sõmerpalu (Markus Puusepp)
4230m 18KP {Start nr:1 }
7770m 13KP {Start nr:1 }
15830m 20KP {Start nr:2 }
45 Kiril Kinal DUSSH Svetlogorsk EST 8619947 17:38 14:48 11:01
46 Markus Harald Pais West EST 8619842 17:01 15:08 11:16
47 Dmitry Rakovitsa MOSKOMPAS-ORIENTA RUS 8619843 17:02 15:02 11:25
48 Timo Kudre Peko EST 8619844 17:03 14:52 11:40
49 Evgeniy Medvedev Orienta-Kyncevo RUS 8619845 17:04 14:58 11:13
50 Märten Henrik Pais West EST 8619846 17:05 15:12 11:37
51 Dmitry Shvedov MOSKOMPAS-ORIENTA RUS 8619847 17:06 15:10 11:34
52 Yury Solopov Orienta-Kyncevo RUS 8619848 17:07 15:18 11:43
53 Siim Turban Rakv EST 8619849 17:08 14:50 11:31
54 Nikita Zaicev DUSSH Svetlogorsk RUS 8619948 17:09 15:00 11:07
55 Kristers Aparjods Kāpa OK LAT 8619850 17:10 15:14 11:22
56 Martin Erik Maripuu Kobras/Põlva SK EST 8619851 17:11 14:54 11:19
57 Andres Aruots Peko EST 8619852 17:12 14:56 11:04
58 Mattias Võsupärg Kobras/Põlva SK EST 8619853 17:13 14:02 -
59 Viesturs Veits A2 LAT 8619854 - 15:16 11:28
60 Sander Pritsik Rakv EST 8619855 - 15:04 11:10
61 Raiko Marrandi JOKA EST 8619856 - 15:06 -
4650m 19KP {Start nr:1 }
12160m 17KP {Start nr:1 }
21570m 22KP {Start nr:2 }
62 Akhmed Ibragimov MOSKOMPAS-ORIENTA RUS 8619802 - - 11:00
63 Rimmo Rõõm Ilves/Tartu SUKL EST 8619857 17:11 14:20 11:24
64 Otto Peteris Pirtnieks Auseklis IK LAT 8619858 17:12 14:06 11:09
65 Kevin Hallop Peko EST 8619859 17:13 14:08 11:27
66 Georgiy Perenesenko MOSKOMPAS-ORIENTA RUS 8619860 17:14 14:02 11:15
67 Kristjan Täll KEKRSK EST 8619861 17:15 14:10 11:12
68 Mauno Kapten Peko EST 8619862 17:16 14:22 11:06
69 Nojus Kalvaitis IOSK Būdakalnis LTU 8619863 17:17 14:18 11:18
70 Aidas Žigilėjus OSK Perkunas LTU 8619864 17:18 14:12 11:03
71 Atis Heinols ZVOC-VBSS LAT 8619865 17:19 14:16 11:21
72 Lauri Kukk Rakv EST 8619866 17:20 14:04 11:30
73 Rando Marrandi JOKA EST 8619867 - 14:14 -
5080m 23KP {Start nr:1 }
14640m 20KP {Start nr:1 }
28150m 35KP {Start nr:2 }
1 3 Vacant EST 17:30 14:00 11:08
2 1 Vacant EST NA 17:31 - -
3 2 Vacant EST NA 17:32 14:04 11:05
4 Kristjan Linnus Peko EST 8619800 17:33 14:10 11:17
5 Marek Karm KEKRSK EST 8619801 17:34 15:08 12:41
6 Akhmed Ibragimov MOSKOMPAS-ORIENTA RUS 17:35 14:06 -
7 Raul Kudre Peko EST 8619804 17:36 14:32 -
8 Eduard Tomashevskiy Kopa OK Klaipeda RUS 8619805 17:37 14:30 11:47
9 Tõnis Erm TAOK EST 8619806 17:38 15:20 -
10 Egidijus Pilybas Neringos SM LTU 8619807 17:39 14:38 11:56
11 Aivis Zetmanis OK AZIMUTS LAT 8619808 17:40 14:42 12:02
12 Martins Lasmanis Auseklis IK LAT 8619809 17:41 15:02 12:32
13 Ilia Kislukhin Orienta-Kyncevo RUS 8619810 17:42 14:18 11:29
14 Virginijus Matulevicius OK "Dainava" LTU 8619811 17:43 14:08 11:11
15 Taaniel Tooming Kobras EST 8619812 17:44 14:50 12:14
16 Aliaksei Shylak SKO ORION BLR 8619813 17:45 14:22 11:35
17 Alar Viitmaa Lehola EST 8619814 17:46 14:40 11:59
18 Edgars Krumins Alūksne-Ape OK LAT 8619815 17:47 14:46 12:08
19 Anders Blomster OK Trian FIN 8619816 17:48 15:16 11:02
20 Arbo Rae Rae EST 8619817 17:49 15:04 12:35
21 Erik Aibast Tammed EST 8619818 17:50 14:44 12:05
22 Audrius Platakis OK Telsiai LTU 8619819 17:51 14:56 12:23
23 Kristjan Gans TAOK EST 8619820 17:52 14:12 -
24 Indrek Mahla Peko EST 8619821 17:53 - 11:20
25 Riivo Roose Tartu EST 8619822 17:54 15:12 12:47
26 Eduards Rens A2 LAT 8619823 17:55 15:06 12:38
27 Tautvydas Žilinskas IOSK Būdakalnis LTU 8619824 17:56 14:58 12:26
28 Piotr Kukhto Baklan BLR 8619825 17:57 14:26 11:41
29 Sander Linnus Peko EST 8619826 17:58 14:14 11:23
30 Margus Hallik LUS EST 8619827 17:59 15:18 12:56
31 Priit Poopuu JOKA EST 8619828 18:00 15:00 12:29
32 Anton Foliforov Vladimirskaya oblast RUS 8619829 18:01 15:24 13:02
33 Andrey Prozorov Orienta-Kyncevo RUS 8619830 18:02 14:16 11:26
34 Maxim Zhurkin Orienta Gold team RUS 8619831 18:03 14:28 11:44
35 Egor Miterev Orienta-Kyncevo RUS 8619832 18:04 14:34 11:50
36 Lauri Malsroos Tammed EST 8619833 - 15:22 12:59
37 Petras Andrasiunas SK S-Sportas LTU 8619834 - 14:52 12:17
38 Aleksey Kupriyanov Malahit Moscow RUS 8619835 - 14:24 11:38
39 Boris Elfimov Malahit Moscow RUS 8619836 - 14:20 11:32
40 Donatas Mickus OSK Sakas LTU 8619837 - 15:10 12:44
41 Sarunas Dmukauskas IOSK BUDAKALNIS LTU 8619838 - 15:14 12:50
42 Toms Veits Purva Bridejs LAT 8619839 - 14:36 11:53
43 Martins Linde Ozons LAT 8619840 - 14:48 12:11
44 Mikko Tommola Lahden Suunnistajat FIN 8619841 - 14:54 12:20
4230m 18KP {Start nr:1 }
12160m 17KP {Start nr:1 }
19030m 21KP {Start nr:2 }
74 1 Vacant EST NA 17:19 14:24 11:45
75 Mait Mändmets Rae EST 8619868 17:20 14:48 12:12
76 Margus Venelaine LSF PT EST 8619869 17:21 14:38 12:06
77 Kalle Kukk Rakv EST 8619870 17:22 14:46 12:03
78 Sven Luks Põrgupõhja EST 8619871 17:23 14:40 12:15
79 Stanislav Tarassov EST 8619872 17:24 14:26 11:54
80 Arbo Rae Rae EST 8619873 17:25 14:36 12:18
81 Magnar Alev - EST 8619874 17:26 14:28 12:00
82 Matiss Velde LTU 8619875 17:27 14:30 11:57
83 Ilmar Udam JOKA EST 8619876 17:28 14:34 11:51
84 Ain Fjodorov Rae EST 8619877 17:29 14:44 12:24
85 Aldo Mett EST 8619878 - 14:42 11:48
86 Raul Kudre Peko EST 8619879 - - 12:09
87 Kaido Hallik Ilves EST 8619880 - 14:32 12:21
3970m 17KP {Start nr:1 }
8530m 16KP {Start nr:1 }
15830m 20KP {Start nr:2 }
88 1 Vacant EST NA 17:00 14:13 12:01
89 Martti Parve Peko EST 8619881 17:01 14:35 12:10
90 Veiko Pak Rae EST 8619882 17:02 14:29 -
91 Raul Olesk Kobras EST 8619883 17:03 14:23 12:34
92 Jan Cegielka KU AZS WAT Warszawa POL 8619884 17:04 14:33 12:28
93 Boris Elfimov Orienta-Kyncevo RUS 8619885 17:05 - -
94 Jüri Pärnik Peko EST 8619886 17:06 14:31 12:04
95 Ants Turban Rakv EST 8619887 17:07 14:25 12:37
96 Didzis Cakurs Naukseni LAT 8619888 17:08 14:27 -
97 Saulius Morenas OSK Fortuna LTU 8619889 17:09 14:15 12:16
98 Aleksander Pritsik Rakv EST 8619890 - 14:19 12:31
99 Tõnu Tänav Rae EST 8619891 - 14:37 12:13
100 Paul Poopuu JOKA EST 8619892 - 14:39 12:22
130 Mart Linnus Peko EST 8619977 - - 12:19
131 Tiit Tali Ilves EST 8619983 - 14:21 12:25
3450m 13KP {Start nr:1 }
6720m 13KP {Start nr:1 }
9630m 12KP {Start nr:2 }
132 1 Vacant EST NA 17:00 14:10 11:00
133 Riho Männi Lehola EST 8619984 17:01 14:16 11:18
134 Unto Kanerva Rasti-Jyry FIN 8619991 17:02 14:22 11:12
135 Mati Kallemets Okas EST 8619998 17:03 14:24 11:06
136 Kestutis Kviecinskas OK "Dainava" LTU 8620008 17:04 14:20 11:03
137 Harry Veide LUS EST 8620021 17:05 14:26 11:24
138 Märt Järvik Okas EST 8620048 17:06 14:28 11:15
139 Kalle Nelk Tammed EST 8620041 - 14:12 11:09
140 Tiit Tatter TON EST 8620153 - 14:18 11:21
141 Lembit Nöps Ilves EST 8620156 - 14:14 11:27
3970m 17KP {Start nr:1 }
6720m 13KP {Start nr:1 }
11970m 14KP {Start nr:2 }
142 1 Vacant EST NA 17:10 - 11:01
143 Birgit Rõõm Ilves EST 8620168 17:11 14:30 -
144 Kairiin Märtson Kobras/Põlva SK EST 8620182 17:12 14:38 11:07
145 Mari Linnus Peko EST 8620216 17:13 14:46 11:19
146 Birgit Russka Kobras/Põlva SK EST 8620220 17:14 14:44 11:22
147 Alina Korney DUSSH Svetlogorsk RUS 8620222 17:15 14:34 11:16
148 Ekaterina Ekatova Orienta-Kyncevo RUS 8620227 17:16 14:32 11:10
149 Krete Auser Peko EST 8620233 17:17 14:36 11:25
150 Maria Meskina Orienta-Kyncevo RUS 8620238 17:18 14:42 11:04
151 Kristel Kõivo Peko EST 8620246 - 14:40 11:13
4230m 18KP {Start nr:1 }
8530m 16KP {Start nr:1 }
15830m 20KP {Start nr:2 }
152 Natalia Shatalova MOSKOMPAS-ORIENTA RUS 8619957 - - 11:46
153 Margret Zimmermann Kape EST 8620247 17:15 14:11 -
154 Doris Kudre Peko EST 8620248 17:16 14:07 11:55
155 Jonne Rooma Jõhvikas EST 8620256 17:17 14:03 11:58
156 Kendija Aparjode Kāpa OK LAT 8620257 17:18 14:05 11:49
157 Getter Matto Kobras/Põlva SK EST 8620260 - 14:09 11:52
4650m 19KP {Start nr:1 }
12160m 17KP {Start nr:1 }
21570m 22KP {Start nr:2 }
101 1 Vacant EST NA 17:21 14:52 11:36
102 3 Vacant EST NA 17:22 14:54 11:39
103 2 Vacant EST NA 17:23 14:50 11:33
104 Olya Mikhaylova MOSKOMPAS-ORIENTA RUS 8619893 17:24 15:36 12:42
105 Ramune Kmieliauskaite OK "Dainava" LTU 8619894 17:25 14:58 11:48
106 Asta Simkoniene OK Medeina LTU 8619895 17:26 15:42 12:51
107 Roma Puisiene IOSK Būdakalnis LTU 8619896 17:27 15:34 12:39
108 Maarja Kuuskvere Metsaratturid EST 8619897 17:28 15:20 12:18
109 Renata Paulauskienė OK Medeina LTU 8619898 17:29 15:38 12:45
110 Anastasia Trifilenkova MOSKOMPAS-ORIENTA RUS 8619899 17:30 15:32 12:36
111 Ingrida Smite Auseklis IK LAT 8619950 17:31 15:40 12:48
112 Tuuli Erm Võru EST 8619951 17:32 15:02 11:54
113 Ramune Arlauskiene IOSK Būdakalnis LTU 8619952 17:33 15:44 12:54
114 Aiga Strazdina CPSS/Meridiāns/Pārga LAT 8619953 17:34 15:28 12:30
115 Maret Vaher Kobras EST 8619954 17:35 15:14 12:09
116 Gabriele Keinaite SK S-Sportas LIE 8619949 17:36 15:00 11:45
117 Marje Venelaine Tammed EST 8619956 17:37 15:12 12:06
118 Natalia Shatalova MOSKOMPAS-ORIENTA RUS 17:38 15:24 -
119 Anna Semenova Malahit Moscow RUS 8619958 17:39 15:26 12:27
120 Ingrit Kala Peko EST 8619960 17:40 15:30 12:33
121 Svetlana Poverina Orienta Gold team RUS 8619961 17:41 15:46 12:57
122 Susan Pihelgas Tammed EST 8619962 - 15:04 12:03
123 Piibe Tammemäe SK100 EST 8619963 - 15:10 12:00
124 Eleri Hirv OK Voru EST 8619964 - 15:22 12:21
125 Kira Plysevskaja IOSK BUDAKALNIS LTU 8619965 - 15:06 11:57
126 Kaisa Raudkepp Varska OK Peko EST 8619966 - 15:08 11:42
127 Paivi Tommola Lahden Suunnistajat FIN 8619967 - 15:16 12:12
128 Evely Kaasiku JOKA EST 8619968 - 14:56 11:51
129 Vaida Reinartaite OK FORTUNA LTU 8619969 - 15:18 12:15
3970m 17KP {Start nr:1 }
7770m 13KP {Start nr:1 }
11970m 14KP {Start nr:2 }
158 1 Vacant EST NA 17:19 15:20 11:28
159 Jana Kink Kape EST 8620265 17:20 15:24 -
160 Mari Turban Rakv EST 8620269 17:21 15:30 11:40
161 Mare Parve Peko EST 8620273 17:22 15:32 11:31
162 Kadre Maalma Jõhvikas EST 8620274 17:23 15:26 11:37
163 Anastasia Meskina Orienta-Kyncevo RUS 8620275 17:24 15:34 11:34
164 Irina Medvedeva Zhurkin Club RUS 8620276 17:25 15:22 -
165 Epp Voitka Võru EST 8619900 - 15:28 11:43
3450m 13KP {Start nr:1 }
6720m 13KP {Start nr:1 }
9630m 12KP {Start nr:2 }
166 1 Vacant EST NA 17:07 14:00 11:30
167 Ülle Põldoja Ilves EST 8619901 17:08 14:04 11:39
168 Galina Mitereva Orienta-Kyncevo RUS 8619902 17:09 14:06 11:36
169 Ellen Lembra Kape EST 8619903 - 14:02 11:33
170 Saima Värton Kobras EST 8619904 - 14:08 11:42
OK Võru