Rank Name Club Result Behind
1. Markus Juhkam Kobras 00:31.09 00:31.09
2. Matīss Kalniņš Azimuts OK-Sm B 00:34.52 +3:43
3. Laur-Rogert Sulg Otepää 00:46.38 +15:29
4. Karl-Mattias Juhkam Kobras 00:47.28 +16:19
Audun Palo Võru OK /Võru s Ei start
Rank Name Club Result Behind
1. Timo Kudre Peko 00:33.38 00:33.38
2. Nansen Palo Võru OK /Võru s 00:35.19 +1:40
3. Chris Marcus Krahv Otepää 00:38.41 +5:02
4. Renārs Kļaviņš Azimuts OK-Sm B 00:50.08 +16:30
5. Andri Kepler Kobras 00:59.50 +26:12
Rasmus Saare Kobras Puuduv KP
Rank Name Club Result Behind
1. Jürgen Joonas Võru/Võru spord 00:39.13 00:39.13
2. Mattias Maidla Kobras 00:45.20 +6:07
Rank Name Club Result Behind
1. Sander Pritsik Rakv 00:30.48 00:30.48
2. Siim Turban Rakv 00:40.05 +9:17
3. Aleksander Kepler Kobras 00:57.21 +26:33
Rank Name Club Result Behind
1. Gion Schnyder Peko 00:26.00 00:26.00
2. Even Toomas Peko 00:27.46 +1:46
3. Tõnis Erm TAOK 00:29.39 +3:39
4. Andres Rõõm Ilves/Tartu SUK 00:29.49 +3:49
5. Raul Kudre Peko 00:31.48 +5:48
6. Uku-Laur Tali Harju KEK 00:36.11 +10:11
7. Vahur Veeroja Suusahullud 00:41.35 +15:35
Rank Name Club Result Behind
1. Magnar Alev Otepää 00:36.24 00:36.24
2. Meelis Merenäkk Rae 00:48.10 +11:46
Rank Name Club Result Behind
1. Tõnu Tänav Rae 00:30.46 00:30.46
2. Veiko Pak Rae 00:35.09 +4:22
3. Māris Stabiņš Azimuts OK-Sm B 00:43.51 +13:05
4. Aleksander Pritsik Rakv 00:50.22 +19:36
Rank Name Club Result Behind
Rank Name Club Result Behind
1. Maarja Oras Kobras 00:49.22 00:49.22
2. Johanna Oras Kobras 00:52.48 +3:26
Käti Kudre Peko Katk
Anete Stabiņa Azimuts OK-Sm B Puuduv KP
Rank Name Club Result Behind
1. Birgit Rõõm Ilves 00:29.11 00:29.11
2. Angela Mõttus Otepää 00:43.35 +14:23
3. Helina Saega Otepää 00:44.14 +15:03
Rank Name Club Result Behind
1. Johanna Laanoja Kobras 00:42.22 00:42.22
2. Anita Laanejõe Võru/Võru spord 00:43.52 +1:29
Rank Name Club Result Behind
1. Zanda Stabiņa Azimuts OK-Sm B 01:06.36 01:06.36
Rank Name Club Result Behind
1. Ingrit Kala Peko 00:37.35 00:37.35
2. Tuuli Erm Võru 00:39.16 +1:41
3. Maret Vaher Kobras 00:40.34 +2:59
4. Marili Zimmermann Kape 00:49.29 +11:53
5. Siiri Rist West 00:52.34 +14:59
Hannula-Katrin Pandis Ilves Ei start
Rank Name Club Result Behind
Kadri Parts Võru Puuduv KP
Rank Name Club Result Behind
1. Saima Värton Kobras 00:42.39 00:42.39
2. Siiri Poopuu JOKA 00:47.47 +5:07
3. Pille Illak Otepää 01:08.52 +26:13
Rank Name Club Result Behind
1. Heli Viks Võru 00:53.50 00:53.50
Tak-Soft