EMV tavarada 05.09.2020
EMV tavarada
05.09.2020 Soolamäed (Sixten Sild)
M14  M16  M18  M20  M21A  M21E  M35  M40  M45  M50  M55  M60  M65  M70  M75  M80 
N14  N16  N18  N20  N21A  N21E  N35  N40  N45  N50  N55  N60  N65  N70  N75  N80 

M14
3960m 9KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
   63 1 Reserv                                           14:03    
   66 Bert Joosep Panker        Ilves           1008454  14:06    
   84 Raiko Alliksaar           JOKA            8657268  14:09    
   88 Kaspar Mathias Korrol     Mercury         8100507  14:12    
   65 Karl-Markus Janno         Võru/Võru spord 8003790  14:15    
   72 Markus Zimmermann         Kape            8518865  14:18    
   74 Erik Marten Zernant       Ilves           8002960  14:21    
   64 August Jakobson           Kobras/Põlva Sp 8636586  14:24    
   80 Audun Palo                Võru/Võru spord 8648692  14:27    
   70 Rando Jaaksoo             Kobras          7005000  14:30    
   81 Kardo Kutti               Harju OK        8371637  14:33    
   91 Jakob Koppel              Tartu Katoliku  2104623  14:36    
   71 Siim Pello                Mercury         8014415  14:39    
   73 Kiur Kaldmaa              Tartu Katoliku  2115803  14:42    
   89 Henri Kersna              Ilves           2067612  14:45    
   78 Roland Johanson           Kobras/Põlva Sp 8638098  14:48    
   76 Paul Aares Fjodorov       Pühajärve põhik 8000366  14:51    
   75 Markus Juhkam             Kobras/Põlva Sp 8636591  14:54    
   77 Laur-Rogert Sulg          Otepää          8668784  14:57    
   90 Karel Jung                Kobras/Põlva Sp 8312302  15:00    
   83 Markus Kaljur             Harju OK        8206063  15:03    
   87 Erik Kersna               Ilves           8623660  15:06    
   85 Märt Viidu                Võru            428575   15:09    
   82 Karl-Mattias Juhkam       Kobras/Põlva Sp 8665482  15:12    
   92 Stefan Kivil              LSF PT          980568   15:15    
   93 Anti Tohva                Kobras/Põlva Sp 8421421  15:18    
   69 Kerto Kaasiku             JOKA            1396078  15:21    
   79 Otto Pluum                Tartu Katoliku  8668774  15:24    
   86 Justus Udam               JOKA            211475   15:27    
   68 Pärtel Külvik             Tartu Katoliku  8668763  15:30    
   67 Maanus Udam               JOKA            305824   15:33    

M16
7570m 12KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  200 1 Reserv                                           14:03    
  215 Chris Marcus Krahv        Otepää          8668779  14:06    
  210 Henri Perillus            JOKA/Türi Spord 7210015  14:09    
  217 Timo Kudre                Peko            8662665  14:12    
  214 Kaspar Karolin            Kobras/Põlva Sp 8636849  14:15    
  203 Olle Ilmar Jaama          Peko            8005081  14:18    
  212 Renno Merenäkk            Tartu Katoliku  8648699  14:21    
  206 Toomas Mattus             Kobras/Põlva Sp 1411410  14:24    
  211 Kurmet Kutti              Harju OK        8017115  14:27    
  213 Ossi Priks                Rakv            8636930  14:30    
  208 Kevin Markus Korrol       Mercury         8004007  14:33    
  205 Mehis Udam                JOKA            9005041  14:36    
  207 Nansen Palo               Võru/Võru spord 8662257  14:39    
  218 Rasmus Saare              Kobras/Põlva Sp 998988   14:42    
  204 Oliver Kimask             Võru/Võru spord 1406474  14:45    
  202 Ralf Kivil                LSF PT          7000363  14:48    
  201 Otto Toomas Kibena        Võru/Võru spord 8003791  14:51    
  216 Maarius Kotsulim          JOKA/Türi Spord 9570751  14:54    
  209 Kaspar Mill               Võru/Võru spord 2115801  14:57    

M18
8380m 14KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  219 1 Reserv                                           14:02    
  220 Jaan Viirmann             Põrgupõhja      8662102  14:05    
  224 Karmo Tisler              Võru/Võru spord 8661128  14:08    
  228 Mattias Maidla            Kobras/Põlva Sp 8638144  14:11    
  227 Teet Beljaev              JOKA/Türi Spord 1396079  14:14    
  230 Martin Erik Maripuu       Kobras/Põlva Sp 8636854  14:17    
  231 Artur Soo                 JOKA/Türi Spord 8200007  14:20    
  232 Samuel Kolsar             Kobras/Põlva Sp 8636861  14:23    
  229 Vjatseslav Safonov        SRD             8421108  14:26    
  223 Joosep Ainjärv            JOKA/Türi Spord 8623915  14:29    
  221 Mihkel Mahla              Peko            8257777  14:32    
  222 Jürgen Joonas             Võru/Võru spord 8661131  14:35    
  225 Oliver Annus              Mercury         8270203  14:38    
  226 Tõnis Jäädmaa             Võru/Võru spord 8144808  14:41    

M20
9850m 15KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  233 1 Reserv                                           14:03    
  240 Karel Kuragin             Võru/Võru spord 8144806  14:06    
  239 Rasmus Kruusa             Kobras          8118810  14:09    
  234 Hando Allmann             Võru/Võru spord 8645019  14:12    
  237 Raiko Marrandi            JOKA/Türi Spord 7011227  14:15    
  236 Hanno-Laur Kunnus         Võru/Võru spord 2101133  14:18    
  241 Aleksander Kepler         Kobras/Põlva Sp 8636841  14:21    
  238 Raido Kiss                Võru/Võru spord 2101131  14:24    
  243 Kustu Künnapas            HOK             8210201  14:27    
  244 Siim Turban               Rakv            8636921  14:30    
  235 Kaarel Vesilind           SRD             9010600  14:33    
  242 Sander Pritsik            Rakv            8662666  14:36    

M21A
8900m 12KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  245 1 Reserv                                           14:01    
  246 Rene Post                 Kobras          8647267  14:04    
  247 Riho Klement              Kape            8009354  14:07    
  248 Enar Nõmmiste             Kape            218302   14:10    
  249 Kristjan-Martin Kirjanen  Võru            1008457  14:13    

M21E
14990m 26KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
    1 1 Reserv                                           14:16    
    2 Gion Schnyder             Peko            9180586  14:19    
    3 Sander Nahkor             TAOK            1406362  14:22    
    4 Juho Westerlund           JOKA            8625047  14:25    
    5 Markus Puusepp            Võru            1063783  14:28    
    6 Kaarel Hendrik Zernant    Ilves           9804150  14:31    
    7 Tõnis Laugesaar           Rakv            8636925  14:34    
    8 Rain Eensaar                              8668772  14:37    
    9 Alar Kume                 Võru            8636578  14:40    
   10 Reimo Liiv                Tammed          8661139  14:43    
   11 Lauri Sild                Võru            8639392  14:46    
   12 Uku-Laur Tali             Harju OK        8664187  14:49    
   13 Sergei Rjabõshkin         Peko            8001488  14:52    
   14 Jaagup Truusalu           Võru            8000370  14:55    
   15 Reigo Teervalt            Peko            1602774  14:58    
   16 Sander Vaher              Kobras          9101609  15:01    
   17 Timo Sild                 Võru            8640194  15:04    
   18 Kristo Heinmann           Peko            8645022  15:07    
   19 Kenny Kivikas             Ilves           8640116  15:10    

M35
9810m 16KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  250 1 Reserv                                           14:01    
  251 Silver Eensaar            Kobras          8651962  14:04    
  252 Jürgen Einpaul            Tammed          8631753  14:07    
  253 Ragnar Kruusla            JOKA            8662087  14:10    
  254 Madis Osjamets                            8009351  14:13    
  255 Taivo Timmusk             HOK             8644108  14:16    
  256 Kaarel Kallas             JOKA            1303015  14:19    
  257 Janek Kähr                Kobras          8636915  14:22    

M40
8560m 16KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  258 1 Reserv                                           14:03    
  259 Aares Fjodorov            Otepää          8083080  14:06    
  260 Heno Ivanov                               8648695  14:09    
  261 Erko Jakobson             Kobras          8636865  14:12    
  262 Olle Kärner               Rakv            7207454  14:15    
  263 Kert Lindeberg                            8108001  14:18    
  264 Priit Poopuu              JOKA            8180880  14:21    
  265 Koit Kolsar               Kobras          8636590  14:24    
  266 Marko Külaots             Tammed          980556   14:27    
  267 Tanel Esta                HOK             889116   14:30    
  268 Allar Kivil               LSF PT          8044339  14:33    
  269 Siim Lannes               Norma           7207999  14:36    
  270 Risto Randma              Põrgupõhja      8024744  14:39    
  271 Lauri Beilmann            Tammed          8001826  14:42    
  272 Vallo Vaher               Tartu Katoliku  8668771  14:45    
  273 Tõnu Lillelaid            Tammed          8044348  14:48    
  274 Dag Ainsoo                LUS             305005   14:51    
  275 Mati Mägi                 HOK             8001921  14:54    
  276 Andreas Kraas             Tammed          9200492  14:57    

M45
7760m 11KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  277 1 Reserv                                           14:02    
  278 Alar Abram                Tammed          7200505  14:05    
  279 Tammo Esta                HOK             1414492  14:08    
  280 Mart Jakobson             Harju OK        1561057  14:11    
  281 Martin Kaup               LSF PT          8456788  14:14    
  282 Meelis Mälter             Harju OK        8680056  14:17    
  283 Lauri Tarlap              LSF PT          8123030  14:20    
  284 Tago Teetamm              Tammed          9101928  14:23    
  285 Mati Tiit                 Ilves           8100004  14:26    
  286 Andres Käver              SK100           8651972  14:29    
  287 Rünno Sulg                LSF PT          8221012  14:32    
  288 Heiki Savitsch            TON             8647287  14:35    
  289 Ilmar Udam                JOKA            8636981  14:38    
  290 Kaido Hallik              Ilves           8647261  14:41    
  291 Olavi Loo                 West            7204968  14:44    
  292 Margus Klementsov         Mercury         8200572  14:47    
  293 Viktor Kassatkin          SRD             8150871  14:50    
  294 Ain Fjodorov              Peko            8120972  14:53    
  295 Kaupo Järve               LSF PT          8645011  14:56    
  296 Mati Korrol               Mercury         8001313  14:59    
  297 Danilo Piht               Mercury         8089099  15:02    
  298 Tanel Kannel              Rae             8014214  15:05    
  299 Meelis Merenäkk           Rae             8182224  15:08    
  300 Randy Korb                Peko            504934   15:11    
  301 Vladislav Pahhomenkov     SRD             8200671  15:14    
  302 Martin Aunin                              8258258  15:17    
  303 Tarmo Klaar               Mercury         777777   15:20    

M50
6530m 10KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  304 1 Reserv                                           14:01    
  305 Guntis Arnicans           Kape            8004554  14:04    
  306 Meelis Atonen             Lehola          8670414  14:07    
  307 Mairolt Kakko             TON             8210568  14:10    
  308 Raul Kangur               Peko            8670423  14:13    
  309 Rain Lillsoo              Põrgupõhja      8012089  14:16    
  310 Meelis Mälberg            Peko            8001398  14:19    
  311 Antti Nöps                                8648679  14:22    
  312 Tarmo Tarlap              Porter Racing   8009360  14:25    
  313 Tarmo Raidma              Tartu           2012347  14:28    
  314 Kristjan Leiger           Kape            8519765  14:31    
  315 Mart Ostra                Nõmme           899063   14:34    
  316 Veiko Hintsov             Põrgupõhja      8651712  14:37    
  317 Aivar Sarap               Tartu           305212   14:40    
  318 Taivo Tali                Harju OK        7208108  14:43    
  319 Paavo Rõigas              Peko            1602776  14:46    
  320 Allar Padari              HOK             1396779  14:49    
  321 Priit Pääslane            Ilves           8100033  14:52    
  322 Inno Ling                 Lehola          7211143  14:55    
  323 Meelis Zimmermann         Kape            9680826  14:58    
  324 Mart Koppel               Tartu Katoliku  8144831  15:01    
  325 Kaido Nurja               Nõmme           8001303  15:04    
  326 Raivo Reiman              West            8518333  15:07    
  327 Andrei Nikitin            SRD             8200468  15:10    

M55
6090m 11KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  328 1 Reserv                                           14:25    
  329 Rain Vellerind                            8003775  14:28    
  330 Indrek Ümarik             Ilves           305229   14:31    
  331 Argo Kauge                Põrgupõhja      222119   14:34    
  332 Toomas Telgma             Voller          8648702  14:37    
  333 Urmas Laev                Mercury         351674   14:40    
  334 Priit Truusalu            Kape            929402   14:43    
  335 Margus Jaanus             Koop            7203388  14:46    
  336 Lauri Leppik              TAOK            641211   14:49    
  337 Aleksander Pritsik        Rakv            8657198  14:52    
  338 Ülo Viru                  Orvand          929404   14:55    
  339 Ülo Timuska               Rae             8005079  14:58    
  340 Urmas Sulaoja             Jõhvikas        998987   15:01    
  341 Tõnu Ilves                Kape            7206054  15:04    
  342 Tõnu Tänav                Rae             8670210  15:07    
  343 Toomas Mast               HOK             1120964  15:10    
  344 Antti Roose               Kobras          8636855  15:13    

M60
5440m 9KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  345 Kalmer Keevend            JOKA            8201929  14:02    
  346 Kari Lehto                Harju OK        8802019  14:05    
  347 Urmas Lips                                8005072  14:08    
  348 Aigar Pindmaa             Võru            8111657  14:11    
  349 Ando Post                 Koop            7206065  14:14    
  350 Andrus Rämmann            Koop            8001133  14:17    
  351 Tiit Tali                 Ilves           8662100  14:20    
  352 Urmas Tammemäe            Orvand          888108   14:23    
  353 Oskar Viirmann            Põrgupõhja      222117   14:26    
  354 Tauno Kure                Kape            8000357  14:29    
  355 Vello Post                Koop            8662090  14:32    
  356 Rein Rooni                Orvand          998985   14:35    
  357 Eduard Pukkonen           Harju OK        8664188  14:38    
  358 Raul Olesk                Kobras          1000004  14:41    
  359 Raul Laas                 JOKA            8004558  14:44    
  360 Andres Talver             Mercury         8041260  14:47    
  361 Mart Külvik                               2060316  14:50    
  362 Mati Preitof              Harju OK        8200052  14:53    
  363 Jaanus Reha               Koop            8630004  14:56    
  364 Maido Kaljur              Harju OK        8047332  14:59    
  365 Mihkel Nahkur             Jõhvikas        8300555  15:02    
  366 Kaljo Julge               Kape            305260   15:05    

M65
4500m 9KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  367 Aimur Raudsepp            JOKA            8636805  14:01    
  368 Sulev Kõiv                Otepää          2012318  14:04    
  369 Ago Käis                  Kobras          8636891  14:07    
  370 Tiit Olju                 Orvand          1602761  14:10    
  371 Kai Willadsen             TON             9102226  14:13    
  372 Udo Lüüs                  Ilves           7550824  14:16    
  373 Mati Pilt                 West            1415623  14:19    
  374 Aare Limberg              Rakv            406026   14:22    
  375 Eero Ruokamo              Kobras          8636582  14:25    
  376 Anti Parik                Otepää SK       1303011  14:28    
  377 Tõnu Sikkal               Kobras          8517122  14:31    
  378 Jüri Merirand             Otepää          8664193  14:34    
  379 Riho Männi                Lehola          8639394  14:37    
  380 Rein Kriks                Rakv            8011581  14:40    
  381 Jüri Rokko                Jõhvikas        8645012  14:43    
  382 Heini Tammik              Kape            305282   14:46    

M70
3880m 7KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  383 1 Reserv                                           14:49    
  385 Arvo Kivikas              Ilves           8662648  14:52    
  384 Arne Kolk                 Jõhvikas        305247   14:55    
  387 Koit Paasma               Lehola          1008458  14:58    
  388 Mati Randoja              Jõhvikas        1408073  15:01    
  389 Kai Saksman               TON             8005066  15:04    
  390 Väino Aul                 Jõhvikas        1410832  15:07    
  386 Mati Külaase              Võru            2118308  15:10    
  391 Kalle Nelk                Tammed          8000220  15:13    
  392 Tiit Tatter               TON             8719050  15:16    

M75
3480m 7KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  393 1 Reserv                                           14:41    
  394 Rudolf Mürk               Võru            211464   14:44    
  395 Lembit Vassil             Ilves           305460   14:47    
  396 Ants Tamm                 TON             2139274  14:50    
  397 Elmo Pärna                Lehola          1398310  14:53    
  398 Jüri Tähemaa              TON             2058432  14:56    
  399 Mati Poom                 TON             510444   14:59    
  400 Juhan Bachmann            Jõhvikas        1411932  15:02    
  401 Enn Aedna                 West            2031719  15:05    
  402 Mihkel Mälter             Harju OK        8012022  15:08    

M80
2780m 6KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  403 1 Reserv                                           14:03    
  404 Tõnu Raid                 Tammed          9200598  14:06    
  405 Heino Peeterson           West            302841   14:09    
  406 Endel Remmet              Kape            1401218  14:12    
  407 Mihhail Taivere           Kape            2088111  14:15    

N14
3430m 7KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  408 1 Reserv                                           14:01    
  420 Sofia Pahhomenkova        SRD             255912   14:04    
  410 Roosi Rütman              JOKA            1396080  14:07    
  418 Airi Liis Jakutovits      SRD             8280308  14:10    
  415 Anna Mia Atonen           Lehola          8670418  14:13    
  414 Age-Anett Laanejõe        Võru/Võru spord 1404452  14:16    
  424 Melora Mikko              West/Pärnu Spor 1427309  14:19    
  425 Gerda Kivil               LSF PT          9101262  14:22    
  426 Viola Nikitina            SRD             681111   14:25    
  430 Marta Maripuu             HOK/Hiiumaa SK  8091181  14:28    
  413 Liise Lillelaid           Tammed          8662267  14:31    
  411 Kätlin Mast               HOK/Hiiumaa SK  7211391  14:34    
  409 Liis-Marie Kaljur         Harju OK        8002962  14:37    
  423 Grete Johanna Korb        Peko            1602005  14:40    
  416 Mareli Vaher              Tartu Katoliku  8668775  14:43    
  422 Laura-Liis Kaljur         Harju OK        8111168  14:46    
  427 Mariann Zernant           Ilves           8000367  14:49    
  429 Paula Tammi               Pärnu Spordikoo 1070452  14:52    
  412 Jasmiin Kraas             LSF PT          1391175  14:55    
  417 Helena Raava              JOKA            1396076  14:58    
  419 Harriet Koppel            Tartu Katoliku  8657236  15:01    
  421 Anna-Liisa Leiten         JOKA            1396077  15:04    
  436 Marta Joonas              Võru/Võru spord 8103043  15:07    
  437 Triin Neeno               Kobras/Põlva Sp 8619886  15:10    
  434 Helisa Tartu              HOK/Hiiumaa SK  1012009  15:13    
  435 Maarja Oras               Kobras/Põlva Sp 8638110  15:16    
  432 Anett Liisa Parts         JOKA            8002561  15:19    
  433 Luisa Nõmmik              Kobras/Põlva Sp 1415239  15:22    
  428 Herta Kesküla             HOK/Hiiumaa SK  8662094  15:25    
  431 Johanna Oras              Kobras/Põlva Sp 8636588  15:28    

N16
4990m 11KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  438 1 Reserv                                           14:02    
  447 Brigitte Panker           Ilves           8004030  14:05    
  442 Kris Jette Piht           Mercury         8270404  14:08    
  440 Melani Väits              Võru            2074194  14:11    
  439 Maria Eller               HOK/Hiiumaa SK  8080605  14:14    
  441 Angela Mõttus             Otepää          8668781  14:17    
  445 Kirke Savitsch                            8517563  14:20    
  444 Geteli Hanni              Kobras/Põlva Sp 8290289  14:23    
  443 Birgit Rõõm               Ilves           8662089  14:26    
  446 Karoliina Kets            Kobras/Põlva Sp 8636585  14:29    

N18
5670m 9KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  448 1 Reserv                                           14:01    
  455 Greta-Maria Pisarev       Kobras          8519705  14:04    
  458 Anita Laanejõe            Võru/Võru spord 8661130  14:07    
  450 Leana Jete Korb           Peko            8110033  14:10    
  451 Siiri Talts               HOK/Hiiumaa SK  8012448  14:13    
  456 Karmen Eveli Kauge        Põrgupõhja      218314   14:16    
  449 Emma Joonas               Võru/Võru spord 8048040  14:19    
  453 Brita Ploompuu            Põrgupõhja      8667286  14:22    
  454 Johanna Laanoja           Kobras/Põlva Sp 8636851  14:25    
  452 Eliise Kesküla            HOK             8144804  14:28    
  457 Anete Saar                Kobras/Põlva Sp 8636853  14:31    

N20
6550m 10KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  459 1 Reserv                                           14:02    
  463 Lorely Kõrvel             Kobras          8636869  14:05    
  464 Mari Linnus               Peko            8648690  14:08    
  462 Kaidi Kaasiku             JOKA            1396083  14:11    
  461 Kairiin Märtson           Kobras          8638096  14:14    
  460 Anastasija Pahhomenkova   SRD             8646124  14:17    
  465 Laura-Liis Kütt           Kobras          1400364  14:20    

N21A
6150m 10KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  466 1 Reserv                                           14:03    
  467 Kristi Uudeberg           Otepää SK       7080983  14:06    
  468 Selin Valk                LSF PT          2061710  14:09    
  469 Annika Silde              Mercury         332922   14:12    
  470 Ade Timmusk               HOK             1394136  14:15    
  471 Merilin Vahtra            Harju OK        7208291  14:18    
  472 Eva-Maria Truusalu        Võru            1303030  14:21    
  473 Thea Kaljur               Harju OK        8644552  14:24    

N21E
9500m 16KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
   51 1 Reserv                                           14:01    
   52 Daisy Kudre               Peko            2006431  14:04    
   53 Epp Paalberg              Rakv            8144810  14:07    
   54 Kertu Savitsch            SK100           8636982  14:10    
   55 Maris Palopääl            Kobras          8638138  14:13    
   56 Kristel Kõivo             Peko            2006424  14:16    
   57 Emily Raudkepp            Peko            8622192  14:19    
   58 Kirti Rebane              Mercury         8640104  14:22    
   59 Laura Joonas              Võru            8005063  14:25    
   60 Teele Telgma              Tammed          8648678  14:28    
   61 Eleri Hirv                Võru            8484844  14:31    
   62 Evely Kaasiku             JOKA            1390504  14:34    

N35
6530m 10KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  474 1 Reserv                                           15:13    
  475 Mari-Liis Kaljur          Harju OK        8167200  15:16    
  476 Maret Vaher               Kobras          8636860  15:19    
  477 Elina Kutti               Harju OK        8009992  15:22    
  478 Kersti Jääger                             8661127  15:25    
  479 Maris Terno               Tammed          8655320  15:28    
  480 Helle Hallik              JOKA            8638147  15:31    

N40
5430m 8KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  481 1 Reserv                                           15:00    
  482 Anu Käver                 SK100           8646109  15:03    
  483 Merike Vanjuk             Kape            8009342  15:06    
  484 Pille Vinne               Kobras          8638100  15:09    
  485 Helina Kolsar             Kobras          8636584  15:12    
  486 Külli Leiger              Kape            8516565  15:15    
  487 Heleri Kivil              LSF PT          889107   15:18    
  488 Ingrid Piht               Mercury         8087077  15:21    

N45
4320m 8KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  489 Viivi-Anne Soots          Tammed          9123459  14:03    
  490 Heidi Prits               Mercury         7207578  14:06    
  491 Marje Venelaine           Tammed          9201747  14:09    
  492 Triina-Britt Preden       TON             8208278  14:12    
  493 Kristi Vassil             Ilves           1006500  14:15    
  494 Siiri Vallner                             8171621  14:18    
  495 Anneli Pello              Mercury         8310373  14:21    
  496 Heidi Sild                Mercury         503331   14:24    
  497 Edith Madalik             Tammed          506000   14:27    
  498 Kirsten Nigul             Kape            8645023  14:30    
  499 Jana Kink                 Kape            8516165  14:33    

N50
3830m 8KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  500 1 Reserv                                           14:36    
  501 Maari Idnurm              TON             8661129  14:39    
  502 Riika Ploompuu            Põrgupõhja      1602766  14:42    
  503 Signe Raidmets            TON             8003781  14:45    
  504 Mai Viirmann              Põrgupõhja      222116   14:48    
  505 Rita Ojala                JOKA            8719033  14:51    
  506 Elina Lasseron            JOKA            8642294  14:54    
  507 Minija Pääslane           Ilves           8002231  14:57    
  508 Anneli Rämmann            Koop            8001144  15:00    
  509 Merike Paapson            TON             660309   15:03    

N55
3490m 6KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  510 1 Reserv                                           14:02    
  511 Virve Einpaul             Ilves           8516167  14:05    
  512 Pille Illak               Otepää          8188182  14:08    
  513 Helve Kansi               HOK             7210022  14:11    
  514 Kai Niinepuu              Jõhvikas        980555   14:14    
  515 Elin Ilves                Kape            8011600  14:17    
  516 Meeli Kerem               TON             8456667  14:20    
  517 Ellen Lembra              Kape            7204949  14:23    
  518 Inger Jalakas             Harju OK        9200596  14:26    
  519 Aari Talver               Mercury         8180665  14:29    
  520 Esta Tamm                 Tartu           8670421  14:32    
  521 Tiina Oras                Ilves           8011238  14:35    
  522 Airi Alnek                Võru            8647264  14:38    
  523 Lea Leppik                TAOK            651116   14:41    
  524 Marje Viirmann            Harju OK        8662103  14:44    

N60
3480m 7KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  525 1 Reserv                                           14:02    
  526 Maire Kure                Kape            8000459  14:05    
  527 Ülle Põldoja              Ilves           8334122  14:08    
  528 Tiina Rillo               Otepää          8664199  14:11    
  529 Ülle Raudsepp             Jõhvikas        8100044  14:14    
  530 Olga Jakovleva            Jõhvikas        1406430  14:17    
  531 Ülle Kadak                Lehola          8000363  14:20    
  532 Gea Rennel                Harju OK        1007292  14:23    
  533 Tiina Talisoo             Harju OK        9101170  14:26    
  534 Saima Värton              Kobras          8636859  14:29    
  535 Marika Kirsspuu           TAOK            7071003  14:32    
  536 Reet Johanson             Kobras          8719015  14:35    
  537 Siiri Poopuu              JOKA            8625057  14:38    

N65
2780m 6KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  538 1 Reserv                                           14:45    
  539 Katrin Kriiska            Jõhvikas        8668770  14:48    
  540 Kersti Mardiste           Harju OK        8144815  14:51    
  541 Mare Niitsoo              TON             7207112  14:54    
  542 Ene Sulg                  Orvand          1413764  14:57    
  543 Marika Pilt               West            1415611  15:00    
  544 Aime Mõik                 Jõhvikas        305251   15:03    
  545 Leili Prans               Ilves           1401172  15:06    
  546 Niina Karnit              SRD             8662656  15:09    
  547 Vaike Tomann              Ilves           8000454  15:12    
  548 Eha Kriks                 Rakv            1411922  15:15    
  549 Lea Tusis                 JOKA            8646187  15:18    
  550 Liivi Parik               Otepää SK       1000006  15:21    
  551 Hille Tasa                Tammed          681651   15:24    
  552 Aili Laanjõe              Kobras          682262   15:27    
  553 Anne Arold                Ilves           8111628  15:30    
  554 Maire Limberg             Rakv            406021   15:33    

N70
2780m 6KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  555 1 Reserv                                           14:18    
  556 Ene Ehrenpreis            Rakvere         1415625  14:21    
  557 Juta Virkepuu             Harju OK        305303   14:24    
  558 Anne Jundas               Jõhvikas        1395672  14:27    
  559 Mare Aibast               Harju OK        2063445  14:30    
  560 Anu Saue                  HOK             2007531  14:33    
  561 Kaie Kivila               Ilves           1398559  14:36    
  562 Liis Lille                Harju OK        9101171  14:39    
  563 Tiiu Kaasik               Ilves           8664186  14:42    

N75
2080m 6KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  564 1 Reserv                                           14:01    
  565 Ilona Vanaveski           Ilves           8516445  14:04    

N80
2080m 6KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  566 1 Reserv                                           14:07    
  567 Maie Abram                Ilves           8517567  14:10    
  568 Maire Raid                Tammed          681652   14:13    
  569 Maimu Tornberg            Koop            8003780  14:16    
  570 Ilse Uus                  TON             8516163  14:19    

OK Võru
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2020 www.tak-soft.com