EMV tavarada ja noorte ja veteranide teade 05. – 06.09.2020 Soolamägedes

5.-6. septembril toimuvad Eesti meistrivõistlused tavarajal ning noorte ja veteranide teatejooksudes Soolamägede maastikul, mille on esmakordselt orienteerumiseks kaardistanud Avo Veermäe. Varem on seal liikunud vaid rogainijad, kui selle ala MM toimus 2008. a Karula rahvuspargis.

VÕISTLUSINFO (uuendatud 08:20 04.09)| VOLINIKU ARVAMUS | ASUKOHT
Võistlustele liikumine on lubatud ainult võistlusinfos kirjeldatud marsruudil.
NB! Tavarajal on M21E ja N21E võistlejatel võimalus saata korraldajatega joogipunktidesse oma pudeliga jook. Vastava soovi korral tuleb osaleja numbriga sildistatud joogianum vms tuua võistluste infotelgi juurde hiljemalt kl 13-ks. Naistel puudutab see joogipunkti 6,7 km peal, meestel mõlemat joogipunkti – 5,9 km ja 11,3 km peal (kaks erinevat kohta).

05.09 EMV tavarada
STARDIPROTOKOLL | GPS M21E | GPS N21E | PILDID (Sander Lembra)
TULEMUSED | VAHEAJAD | TEEKONNAD

06.09 EMV noorte ja veteranide teatejooksud
STARDIPROTOKOLL | GPS N14-16 | GPS M14-16 | GPS M18-20 | PILDID (Sander Lembra)
TULEMUSED | TEEKONNAD

PILTE VÕISTLUSMAASTIKUST

NB! Kohalesõidu ja parkimise erakordsus (uuendatud 03.09.2020 kell 12.25)
1,5km enne võistluskeskust on esimene parkla, kus parkijatelt korjame maaomanikule 1-eurose parkimishüvitise. Järgneb vähe kasutatud põlluvahetee, mida on ligipääsemise hõlbustamiseks hädapäraselt remonditud. Sügavad augud ja lombid on likvideeritud, kuid tee keskosa on põhimõtteliselt niitmata ja kümmekond sentimeetrit kõrgem rattarööbastest. Madalamad ja uuemad transpordivahendid võivad kaotada autole kuuluvaid detaile.
Teine parkla. Viimased 300m enne võistluskeskust algab mitme hektari suurune, ent reljeefne heinamaast parkimisala, kus on ligi 20 cm kõrguselt lõigatud aluskuluga hein. Kuigi pinnas on kõva, võib niiskema ilmaga hein olla kallakutel libe. Siin parkijatelt korjame esimese parkla juures maaomanikule 2-eurose hüvitise. Teekond esimesest parklast autokaamera videona enne tee remonti: VIDEO

VÕISTLUSKUTSE (uuendatud 14.08 12:50)

KEELUALA | MAJUTUSVÕIMALUSED

Kuna tänapäeval on võimalik saada hea ettekujutus maastikust ka avalike andmete alusel automaatselt genereeritud kaardi abil, siis avaldame sellise kaardi siinkohal. Tegemist on Maa-ameti lidar kõrgusandmetest programmiga Karttapullautin automaatselt genereeritud reljeefi ja taimestiku kaardiga (h 5 m). Tänusõnad kaardi genereerimise eest lähevad Markus Puusepale (Trans Atlantic Mapping Company).

VAATA KAARTI

Võistluste kaardi autoriks on Avo Veermäe.
NB! Maastik on võistluste toimumiseni kõigile võistlejatele ja nendega seotud isikutele suletud!

EMV-2020-tava-kaardinaidis

Soolamägede 5 m kõrgusjoonte vahega kaardil on tipukese (ISOM2017 nr 109) ja pikliku tipukese (nr 110) leppemärke kasutatud mitte ainult väikeste tipukeste näitamiseks, vaid ka kõige kõrgema punkti näitamiseks suuremal kõrgendikul. Suurem osa kaardil olevatest tipukese leppemärgiga objektidest ongi just sellised „kõrgemad kohad“. Vastavate leppemärkide sellist kasutamist on Eestis viljeletud aastakümneid ning ekspertide hinnangul võimaldab see näidata kaardil võistleja jaoks olulisi orientiire ja punktiobjekte, mis muidu selles lõikevahes kaardilt kaduma läheksid.

Korraldav klubi: Orienteerumisklubi Võru, www.okvoru.ee
EMV peakorraldaja: Andy Karjus (510 3650, andy.karjus@gmail.com)
Rajameister: Sixten Sild (506 8377, sixtensild@gmail.com)