Võrumaa MV 08.10.2022

08.10.2022
Organiser : Sixten,Andy, Sarmite
Cours Master : Timo Sild
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6]
[M10] [M12] [M14] [M16] [M18] [M21]
[M35] [M45] [M60] [N10] [N12] [N14]
[N16] [N18] [N21] [N35] [N45] [N60]
[NR] [RADA1] [RADA2] [RADA3] [RADA4] [RADA5]
[VABA]
M18 Course (1): 18 KP 6.800km km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 15368 Nansen Palo               Võru       01:00:16
 2. 23395 Markus Juhkam             Kobras     01:06:43 +06:27
 3. 14470 Kaspar Karolin            Kobras     01:32:35 +32:19
 4. 27357 Kaspar Mill               Võru       02:15:25 +75:09
M21 Course (1): 18 KP 6.800km km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  5140 Reigo Teervalt            Peko       00:58:10
 2.  5157 Kaarel Hendrik Zernant    Ilves      01:05:00 +06:50
 3. 17048 Andres Saetalu            Tammed     01:05:59 +07:49
 4.  7521 Alar Kume                 Võru       01:07:28 +09:18
 5. 17350 Aares Fjodorov            Peko       01:11:01 +12:51
 6.  7522 Raul Reiljan              Võru       01:16:00 +17:50
 7. 33496 Ken Raav                  Võru       01:19:58 +21:48
M35 Course (1): 18 KP 6.800km km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3446 Tanel Mõttus              Võru       01:15:57
 2.  4135 Fred Needo                Võru       01:17:50 +01:53
 3.  4140 Kaspar Russak             Võru       01:22:07 +06:10
 4.  5096 Madis Osjamets            Tammed     01:27:49 +11:52
 5. 13517 Raido Viks                Võru       01:31:10 +15:13
 6.  7775 Oleg Koshik               SRD        01:40:54 +24:57
 7. 24677 Tiit Melts                Rõuge vald 02:02:19 +46:22
RADA2 Course (2): 16 KP 5.600km km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 22061 Martin Viljasaar                     01:24:05
 2.  6978 Martin Betlem             Tallinna H 01:25:01 +00:56
 3.  1859 Matti Betlem              JOKA       01:35:50 +11:45
N21 Course (2): 16 KP 5.600km km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  1411 Annika Rihma              Kobras     01:05:19
 2. 18504 Anita Laanejõe            Võru       01:08:24 +03:05
 3.  5147 Emily Raudkepp            Peko       01:10:13 +04:54
 4. 22955 Triin Jäädmaa             Võru       01:12:45 +07:26
M16 Course (2): 16 KP 5.600km km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 19328 Pärtel Külvik             Katoliku   00:51:35
 2.  9170 August Jakobson           Kobras     00:55:46 +04:11
 3. 14846 Karel Jung                Kobras     00:57:55 +06:20
 4. 30592 Karl-Markus Janno         Võru       01:23:22 +31:47
 5. 30877 Markel Hanimägi           Võru       02:35:23 +103:48
M45 Course (2): 16 KP 5.600km km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 15431 Kaupo Järve               LSF PT     00:59:33
 2. 10214 Tõnis Piirisild           Kobras     01:03:22 +03:49
 3. 20534 Koit Kolsar               Kobras     01:07:26 +07:53
 4.   492 Raul Kudre                Peko       01:12:53 +13:20
 5.  7706 Sairos Hõrak              Võru       01:13:54 +14:21
 6. 28297 Erkki Lepik               Krootuse   01:14:25 +14:52
 7. 16233 Lauri Allmann             Võru       01:22:22 +22:49
 8. 16013 Ain Nemvalts              JOKA       01:29:39 +30:06
 9.  2191 Eero Mõttus               Võru       01:30:40 +31:07
10. 18049 Madis Haug                Võru       01:37:40 +38:07
11.     0 Sarmis Abolinsh           Aluksne    01:41:59 +42:26
12.  2220 Indrek Kuusk              Võru       01:49:20 +49:47
N35 Course (2): 16 KP 5.600km km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 15275 Ülle Hollo                Võru       01:14:16
 2. 13522 Inga Siegert              Võru       01:14:46 +00:30
 3. 17272 Kersti Jääger             Kobras     01:21:04 +06:48
 4. 15367 Katre Palo                Võru       01:23:51 +09:35
 5. 15052 Pille Vinne               Kobras     01:24:36 +10:20
 6.  2335 Riina Laanjõe             Kobras     01:37:22 +23:06
 7. 19535 Helina Kolsar             Kobras     02:08:52 +54:36
RADA3 Course (3): 10 KP 4.000km km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3715 Ilvi Vare                 West       01:21:49
N16 Course (3): 10 KP 4.000km km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 14785 Johanna Oras              Kobras     01:43:55
N45 Course (3): 10 KP 4.000km km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  1301 Airi Alnek                Võru       00:55:43
 2.     0 Sanita Vilcina            Aluksne    00:55:54 +00:11
 3.   359 Erika Joonas              Võru       00:58:23 +02:40
 4.  1624 Mall Alev                 Võru       01:00:53 +05:10
 5.  3235 Anne Arold                Ilves      01:02:45 +07:02
 6. 16421 Epp Voitka                Võru       01:10:03 +14:20
 7.  3714 Heli Haug                 Võru       01:18:10 +22:27
 8.  2168 Inge Joonas               Võru       01:20:17 +24:34
 9.  6111 Esta Tamm                 Võru       01:28:30 +32:47
10.   102 Tiiu Kaasik               Ilves      01:39:42 +43:59
M14 Course (3): 10 KP 4.000km km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 18019 Erik Marten Zernant       Ilves      00:37:04
 2. 15088 Villem Piirimäe           Kobras     00:45:15 +08:11
 3. 17786 Audun Palo                Võru       00:46:21 +09:17
 4. 18554 Paul Aares Fjodorov       Peko       01:03:11 +26:07
 5. 24151 Hugo Rüütli               Võru       01:25:20 +48:16
 6. 20690 Eke Ots                   Võru       01:47:29 +70:25
 7. 24002 Sander Lepp               Võru       02:29:37 +112:33
M60 Course (3): 10 KP 4.000km km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  6770 Mart Külvik               Obinitsa   00:41:25
 2.  1310 Kaljo Julge               Kape       00:48:14 +06:49
 3.  1100 Lembit Nöps               Ilves      01:05:46 +24:21
 4.  2984 Anti Parik                Otepää     01:08:08 +26:43
 5.  3685 Mati Külaase              Võru       01:13:44 +32:19
 6.     0 Uldis Bertuks             Aluksne    01:21:06 +39:41
 7. 21266 Rein Lani                 Võru       01:21:36 +40:11
 8.  1064 Rudolf Mürk               Võru       01:27:15 +45:50
 9.  2599 Tõnu Tolm                 Võru       01:28:43 +47:18
10.  3724 Aigar Pindmaa             Võru       01:32:43 +51:18
N12 Course (4): 9 KP 2.400km km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 27118 Susanna Oras              Kobras     00:41:05
 2. 31314 Iiris Timma               Peko       00:49:31 +08:26
 3. 33881 Loore Liisa Samuel        Peko       01:25:22 +44:17
N14 Course (4): 9 KP 2.400km km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 23400 Helena Hakk               Kobras     00:50:00
 2. 22396 Käti Kudre                Peko       00:51:23 +01:23
 3. 26278 Kirke Keem                Peko       00:56:16 +06:16
 4. 28345 Kerttu Hallist            Võru       01:19:26 +29:26
 5. 27225 Miina Raudoja             Peko       01:33:25 +43:25
N60 Course (4): 9 KP 2.400km km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.   140 Tiina Oras                Ilves      00:37:23
 2.   925 Liivi Parik               Otepää     00:49:01 +11:38
 3.     0 Arija Bertuka             Aluksne    00:51:39 +14:16
 4.  1989 Aili Laanjõe              Kobras     00:55:31 +18:08
 5.  3910 Aino Koser                Ilves      01:02:53 +25:30
 6.  5017 Heli Viks                 Võru       01:18:03 +40:40
 7.  5021 Talvi Trell               Võru       01:23:11 +45:48
 8. 18434 Inge Eit                  Võru ISK   01:46:23 +69:00
M12 Course (4): 9 KP 2.400km km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 32403 Marten Hanimägi           Võru       01:42:58
 2. 30905 Sebastian Veesaar         Võru       01:50:40 +07:42
 3. 22576 Ats Ots                   Võru       02:03:07 +20:09
RADA5 Course (5): 5 KP 1.400km km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 22943 Sirli Tasso               Väimela la 00:43:23
M10 Course (5): 5 KP 1.400km km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 31524 Albert Vidder             Kobras     00:26:25
 2. 36794 Rudolf Mõttus             Võru       00:41:40 +15:15
 3. 31678 Stig Veesaar              Parksepa L 00:52:11 +25:46
 4. 27402 Hugo Park                 Loosu      00:58:08 +31:43
 5. 31686 Rico Hanimägi             Võru       01:10:13 +43:48
NR Course (6): 3 KP 0.300km km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 31524 Albert Vidder             Kobras     00:02:46
 2. 35612 Levar Land                Võru linn  00:02:55 +00:09
 3. 36446 Hemeli Land               Võru       00:05:36 +02:50
 4. 37710 Laureen Kuus              Võru       00:06:18 +03:32
 4. 36187 Kiara Arabella Saarepuu   Võru vald  00:06:18 +03:32
 6. 35608 Heti Park                 Võru       00:06:24 +03:38
 7. 32198 Dolores Russak            Võru       00:06:47 +04:01
 8. 37711 Lisette Kuus              Võru       00:09:32 +06:46
 9. 27403 Hettel Park               Võru       00:09:33 +06:47
10. 36783 Arles Siegert             Vastseliin 00:12:53 +10:07
11. 36815 Eedel Sild                Võru       00:13:48 +11:02
12. 37712 Ruuben Russak             Võru       00:14:59 +12:13
13. 36689 Nils Palo                 Rõuge vald 00:19:00 +16:14
VABA ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3033 Tõnu Lääne                           01:12:14 17p
 2. 17966 Tõnis Jäädmaa             Võru       01:28:07 16p
 3. 24542 Alla Tasso                Võru vald  02:22:34 13p
 4. 28751 Leeni Seppel              Krootuse   01:18:55 9p
 5. 28386 Svea Saar                            02:36:47 8p
 6.   493 Rein Zaitsev              Peko       00:39:13 7p
 7. 23397 Karl-Mattias Juhkam       Kobras     01:10:09 5p
 8. 16456 Valeri Kuragin            Võru       00:38:49 2p
 9. 24153 Henri Rüütli              Haanja PK  00:43:44 1p
#1 Course (RADA1,M18,M21,M35): 18 KP 6.800km km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  5140 Reigo Teervalt            Peko      M21        00:58:10
 2. 15368 Nansen Palo               Võru      M18        01:00:16 +02:06
 3.  5157 Kaarel Hendrik Zernant    Ilves     M21        01:05:00 +06:50
 4. 17048 Andres Saetalu            Tammed    M21        01:05:59 +07:49
 5. 23395 Markus Juhkam             Kobras    M18        01:06:43 +08:33
 6.  7521 Alar Kume                 Võru      M21        01:07:28 +09:18
 7. 17350 Aares Fjodorov            Peko      M21        01:11:01 +12:51
 8.  3446 Tanel Mõttus              Võru      M35        01:15:57 +17:47
 9.  7522 Raul Reiljan              Võru      M21        01:16:00 +17:50
10.  4135 Fred Needo                Võru      M35        01:17:50 +19:40
11. 33496 Ken Raav                  Võru      M21        01:19:58 +21:48
12.  4140 Kaspar Russak             Võru      M35        01:22:07 +23:57
13.  5096 Madis Osjamets            Tammed    M35        01:27:49 +29:39
14. 13517 Raido Viks                Võru      M35        01:31:10 +33:00
15. 14470 Kaspar Karolin            Kobras    M18        01:32:35 +34:25
16.  7775 Oleg Koshik               SRD       M35        01:40:54 +42:44
17. 24677 Tiit Melts                Rõuge valdM35        02:02:19 +64:09
18. 27357 Kaspar Mill               Võru      M18        02:15:25 +77:15
#2 Course (RADA2,N18,N21,M16,M45,N35): 16 KP 5.600km km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1. 19328 Pärtel Külvik             Katoliku  M16        00:51:35
 2.  9170 August Jakobson           Kobras    M16        00:55:46 +04:11
 3. 14846 Karel Jung                Kobras    M16        00:57:55 +06:20
 4. 15431 Kaupo Järve               LSF PT    M45        00:59:33 +07:58
 5. 10214 Tõnis Piirisild           Kobras    M45        01:03:22 +11:47
 6.  1411 Annika Rihma              Kobras    N21        01:05:19 +13:44
 7. 20534 Koit Kolsar               Kobras    M45        01:07:26 +15:51
 8. 18504 Anita Laanejõe            Võru      N21        01:08:24 +16:49
 9.  5147 Emily Raudkepp            Peko      N21        01:10:13 +18:38
10. 22955 Triin Jäädmaa             Võru      N21        01:12:45 +21:10
11.   492 Raul Kudre                Peko      M45        01:12:53 +21:18
12.  7706 Sairos Hõrak              Võru      M45        01:13:54 +22:19
13. 15275 Ülle Hollo                Võru      N35        01:14:16 +22:41
14. 28297 Erkki Lepik               Krootuse  M45        01:14:25 +22:50
15. 13522 Inga Siegert              Võru      N35        01:14:46 +23:11
16. 17272 Kersti Jääger             Kobras    N35        01:21:04 +29:29
17. 16233 Lauri Allmann             Võru      M45        01:22:22 +30:47
18. 30592 Karl-Markus Janno         Võru      M16        01:23:22 +31:47
19. 15367 Katre Palo                Võru      N35        01:23:51 +32:16
20. 22061 Martin Viljasaar                    RADA2      01:24:05 +32:30
21. 15052 Pille Vinne               Kobras    N35        01:24:36 +33:01
22.  6978 Martin Betlem             Tallinna HRADA2      01:25:01 +33:26
23. 16013 Ain Nemvalts              JOKA      M45        01:29:39 +38:04
24.  2191 Eero Mõttus               Võru      M45        01:30:40 +39:05
25.  1859 Matti Betlem              JOKA      RADA2      01:35:50 +44:15
26.  2335 Riina Laanjõe             Kobras    N35        01:37:22 +45:47
27. 18049 Madis Haug                Võru      M45        01:37:40 +46:05
28.     0 Sarmis Abolinsh           Aluksne   M45        01:41:59 +50:24
29.  2220 Indrek Kuusk              Võru      M45        01:49:20 +57:45
30. 19535 Helina Kolsar             Kobras    N35        02:08:52 +77:17
31. 30877 Markel Hanimägi           Võru      M16        02:35:23 +103:48
#3 Course (RADA3,N16,N45,M14,M60): 10 KP 4.000km km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1. 18019 Erik Marten Zernant       Ilves     M14        00:37:04
 2.  6770 Mart Külvik               Obinitsa  M60        00:41:25 +04:21
 3. 15088 Villem Piirimäe           Kobras    M14        00:45:15 +08:11
 4. 17786 Audun Palo                Võru      M14        00:46:21 +09:17
 5.  1310 Kaljo Julge               Kape      M60        00:48:14 +11:10
 6.  1301 Airi Alnek                Võru      N45        00:55:43 +18:39
 7.     0 Sanita Vilcina            Aluksne   N45        00:55:54 +18:50
 8.   359 Erika Joonas              Võru      N45        00:58:23 +21:19
 9.  1624 Mall Alev                 Võru      N45        01:00:53 +23:49
10.  3235 Anne Arold                Ilves     N45        01:02:45 +25:41
11. 18554 Paul Aares Fjodorov       Peko      M14        01:03:11 +26:07
12.  1100 Lembit Nöps               Ilves     M60        01:05:46 +28:42
13.  2984 Anti Parik                Otepää    M60        01:08:08 +31:04
14. 16421 Epp Voitka                Võru      N45        01:10:03 +32:59
15.  3685 Mati Külaase              Võru      M60        01:13:44 +36:40
16.  3714 Heli Haug                 Võru      N45        01:18:10 +41:06
17.  2168 Inge Joonas               Võru      N45        01:20:17 +43:13
18.     0 Uldis Bertuks             Aluksne   M60        01:21:06 +44:02
19. 21266 Rein Lani                 Võru      M60        01:21:36 +44:32
20.  3715 Ilvi Vare                 West      RADA3      01:21:49 +44:45
21. 24151 Hugo Rüütli               Võru      M14        01:25:20 +48:16
22.  1064 Rudolf Mürk               Võru      M60        01:27:15 +50:11
23.  6111 Esta Tamm                 Võru      N45        01:28:30 +51:26
24.  2599 Tõnu Tolm                 Võru      M60        01:28:43 +51:39
25.  3724 Aigar Pindmaa             Võru      M60        01:32:43 +55:39
26.   102 Tiiu Kaasik               Ilves     N45        01:39:42 +62:38
27. 14785 Johanna Oras              Kobras    N16        01:43:55 +66:51
28. 20690 Eke Ots                   Võru      M14        01:47:29 +70:25
29. 24002 Sander Lepp               Võru      M14        02:29:37 +112:33
#4 Course (RADA4,N12,N14,N60,M12): 9 KP 2.400km km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.   140 Tiina Oras                Ilves     N60        00:37:23
 2. 27118 Susanna Oras              Kobras    N12        00:41:05 +03:42
 3.   925 Liivi Parik               Otepää    N60        00:49:01 +11:38
 4. 31314 Iiris Timma               Peko      N12        00:49:31 +12:08
 5. 23400 Helena Hakk               Kobras    N14        00:50:00 +12:37
 6. 22396 Käti Kudre                Peko      N14        00:51:23 +14:00
 7.     0 Arija Bertuka             Aluksne   N60        00:51:39 +14:16
 8.  1989 Aili Laanjõe              Kobras    N60        00:55:31 +18:08
 9. 26278 Kirke Keem                Peko      N14        00:56:16 +18:53
10.  3910 Aino Koser                Ilves     N60        01:02:53 +25:30
11.  5017 Heli Viks                 Võru      N60        01:18:03 +40:40
12. 28345 Kerttu Hallist            Võru      N14        01:19:26 +42:03
13.  5021 Talvi Trell               Võru      N60        01:23:11 +45:48
14. 33881 Loore Liisa Samuel        Peko      N12        01:25:22 +47:59
15. 27225 Miina Raudoja             Peko      N14        01:33:25 +56:02
16. 32403 Marten Hanimägi           Võru      M12        01:42:58 +65:35
17. 18434 Inge Eit                  Võru ISK  N60        01:46:23 +69:00
18. 30905 Sebastian Veesaar         Võru      M12        01:50:40 +73:17
19. 22576 Ats Ots                   Võru      M12        02:03:07 +85:44
#5 Course (RADA5,N10,M10): 5 KP 1.400km km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1. 31524 Albert Vidder             Kobras    M10        00:26:25
 2. 36794 Rudolf Mõttus             Võru      M10        00:41:40 +15:15
 3. 22943 Sirli Tasso               Väimela laRADA5      00:43:23 +16:58
 4. 31678 Stig Veesaar              Parksepa LM10        00:52:11 +25:46
 5. 27402 Hugo Park                 Loosu     M10        00:58:08 +31:43
 6. 31686 Rico Hanimägi             Võru      M10        01:10:13 +43:48
#6 Course (NR): 3 KP 0.300km km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1. 31524 Albert Vidder             Kobras    NR         00:02:46
 2. 35612 Levar Land                Võru linn NR         00:02:55 +00:09
 3. 36446 Hemeli Land               Võru      NR         00:05:36 +02:50
 4. 37710 Laureen Kuus              Võru      NR         00:06:18 +03:32
 4. 36187 Kiara Arabella Saarepuu   Võru vald NR         00:06:18 +03:32
 6. 35608 Heti Park                 Võru      NR         00:06:24 +03:38
 7. 32198 Dolores Russak            Võru      NR         00:06:47 +04:01
 8. 37711 Lisette Kuus              Võru      NR         00:09:32 +06:46
 9. 27403 Hettel Park               Võru      NR         00:09:33 +06:47
10. 36783 Arles Siegert             VastseliinNR         00:12:53 +10:07
11. 36815 Eedel Sild                Võru      NR         00:13:48 +11:02
12. 37712 Ruuben Russak             Võru      NR         00:14:59 +12:13
13. 36689 Nils Palo                 Rõuge valdNR         00:19:00 +16:14

© Tak-Soft 2001-2016 http://www.tak-soft.com SIME:4.64 [2017.206] @ 10/8/2022 20:03:50 SIME