XXXII Suunto Games
1.päev 26.09.2020 Tammeveski-Kapera (Lindora)
Rajameister: Markus Puusepp
M10TR  M12  M14A  M14B  M16A  M16B  M18  M20  M21A  M21B  M21E  M35  M40  M45  M50  M55  M60  M65  M70  M75  M80  M85  M8NR  M9NR 
N10TR  N12  N14A  N14B  N16A  N16B  N18  N20  N21A  N21B  N21E  N35  N40  N45  N50  N55  N60  N65  N70  N75  N80  N85  N8NR  N9NR 

M10TR
1580m 7KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  573 1 Vacant                                           13:00    
  574 Atso Kesküla              HOK/Hiiumaa SK  2076646  13:00    
  575 Aksel Avaste              Tammed          305394   13:00    
  576 Koit Hallik               Tartu           7207390  13:00    
  577 Ralf Kuusmaa              SK100           7200977  13:00    
  578 Thomas Kruusmaa           Rakv            9111117  13:00    
  579 Joosep Esta               HOK             7010168  13:00    
  580 Sebastian Veesaar         Võru/Võru spord 305911   13:00    
  581 Lukas Lillelaid           Tammed          8011246  13:00    
  582 Marten Hanimägi           Võru/Võru spord 305670   13:00    

M12
2870m 11KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  521 1 Vacant                                           13:01    
  522 Rihard Kiviselg           Tartu Katoliku  2115350  13:03    
  523 Henri Kersna              Ilves           2067612  13:05    
  524 Paul Aares Fjodorov       Pühajärve põhik 8000366  13:07    
  525 Sander Lepp               Võru/Võru spord 8003799  13:09    
  526 Rasmus Olli               LSF PT          305095   13:11    
  527 Tanel Laaneväli           Põlva Spordikoo 2130692  13:13    
  528 Juhan Mahla               Peko            7205450  13:15    
  529 Villem Piirimäe           Kobras          8638082  13:17    
  530 Anti Tohva                Kobras/Põlva Sp 8421421  13:19    
  531 Audun Palo                Võru            8648692  13:21    
  532 Eke Ots                   Võru/Võru spord 8645021  13:23    
  533 Andres Keernik            Tartu Katoliku  7211284  13:25    
  534 Jan Samorodni             HOK             2077856  13:27    
  535 Karel Kets                Kobras/Põlva Sp 8519714  13:29    
  536 Rasmus Uibo               Peko            2006427  13:31    
  537 Karel Markus Kähr         Kobras/Põlva Sp 8622189  13:33    
  538 Lennart Sein              Tartu Katoliku  2102156  13:35    
  539 Uku Joonas                Võru/Võru spord 2113343  13:37    
  540 Kardo Kutti               Harju OK        8371637  13:39    
  541 Hugo Rüütli               Haanja O-ring   338086   13:41    
  542 Romet Paatsi              Kobras/Põlva Sp 1405504  13:43    
  543 Timo Poopuu               Tartu           1250609  13:45    
  544 Erik Marten Zernant       Ilves           8002960  13:47    
  545 Karl-Mattias Juhkam       Kobras/Põlva Sp 8665482  13:49    
  546 Reno Robin Rehemets       Põlva Spordikoo 1413756  13:51    
  547 Markus Samuel Vaikjärv    Vunder          1401083  13:53    
  548 Simmo Hendrik Sisask      Põlva Spordikoo 842668   13:55    
  549 Stefan Kivil              LSF PT          980568   -        

M14A
4030m 13KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  550 1 Vacant                                           13:02    
  551 Marlon Naan               Rakv            302864   13:04    
  552 Bert Joosep Panker        Ilves           1008454  13:06    
  553 Markus Kaljur             Harju OK        8206063  13:08    
  554 Markus Zimmermann         Kape            8003796  13:10    
  555 Erik Kersna               Ilves           8623660  13:12    
  556 Markus Juhkam             Kobras/Põlva Sp 8636591  13:14    
  557 Karl-Markus Janno         Võru/Võru spord 8003792  13:16    
  558 Robin Olli                LSF PT          8400444  13:18    
  559 Laur-Rogert Sulg          Otepää          8668784  13:20    
  560 Rando Jaaksoo             Kobras          7005000  13:22    
  561 Märt Viidu                Võru            428575   13:24    
  562 Paul Piirimäe             Kobras          8638094  13:26    
  563 Karel Jung                Kobras/Põlva Sp 8312302  13:28    
  564 Magnar Mõttus             Otepää          8188183  13:30    
  565 Pärtel Külvik             Tartu Katoliku  8668763  13:32    
  566 Siim Pello                Mercury         8014415  13:34    
  567 Kiur Kaldmaa              Tartu Katoliku  2115803  13:36    
  568 Kaspar Mathias Korrol     Mercury         8100507  13:38    
  569 Jakob Koppel              Tartu Katoliku  2104623  13:40    
  570 August Jakobson           Kobras/Põlva Sp 8636586  13:42    
  571 Otto Pluum                Tartu Katoliku  8668774  13:44    

M14B
3350m 10KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  572 1 Vacant                                           13:57    
   34 Indrek Karja              Tartu Katoliku  2102158  13:59    
   35 Markel Hanimägi           Võru/Võru spord 2043920  14:01    
   36 Kaur Kenk                 Kobras/Põlva Sp 8638149  14:03    
   37 Severi Eerik              Võru/Võru spord 2031724  -        

M16A
5970m 19KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
   38 1 Vacant                                           13:01    
   39 Oliver Kimask             Võru            1406474  13:03    
   40 Kaspar Karolin            Kobras/Põlva Sp 8636849  13:05    
   41 Renno Merenäkk            Tartu Katoliku  8648699  13:07    
   42 Henri Perillus            JOKA            7210015  13:09    
   43 Ossi Priks                Rakv            9101196  13:11    
   44 Kurmet Kutti              Harju OK        8017115  13:13    
   45 Kaspar Mill               Võru/Võru spord 8661128  13:15    
   46 Nansen Palo               Võru            8662257  13:17    
   47 Timo Kudre                Peko            8662665  13:19    
   48 Maarius Kotsulim          JOKA            9570751  13:21    
   49 Chris Marcus Krahv        Otepää          8668779  13:23    
   50 Otto Toomas Kibena        Võru/Võru spord 8003791  -        
   51 Ralf Kivil                LSF PT          7000363  -        

M16B
4030m 13KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
   52 1 Vacant                                           13:46    
   53 Keir Rainer Viira         Tartu Katoliku  2115805  13:48    
   54 Hendrik Kavant            Võru/Võru spord 2101135  13:50    
   55 Uku Viispert              Tartu Katoliku  1413761  13:52    
   56 Rasmus Saare              Kobras/Põlva Sp 998988   13:54    
   57 Erik Petersen             Tartu Katoliku  8111167  13:56    

M18
8070m 22KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
   58 1 Vacant                                           13:26    
   59 Karmo Tisler              Võru/Võru spord 8005069  13:28    
   60 Ragnar Kranberg           Mercury         8322002  13:30    
   61 Eric Voolaid              SK100           7201936  13:32    
   62 Mattias Maidla            Kobras/Põlva Sp 8638144  13:34    
   63 Mihkel Mahla              Peko            8257777  13:36    
   64 Samuel Kolsar             Kobras/Põlva Sp 8636861  13:38    
   65 Vjatseslav Safonov        SRD             8421108  13:40    
   66 Artur Soo                 JOKA            8200007  13:42    
   67 Jürgen Joonas             Võru/Võru spord 8661131  13:44    
   68 Olle Ilmar Jaama          Peko            8005081  13:46    
   69 Tõnis Jäädmaa             Võru/Võru spord 8144808  13:48    

M20
9510m 25KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
   70 1 Vacant                                           13:13    
   71 Hanno-Laur Kunnus         Võru/Võru spord 2101133  13:15    
   72 Raido Kiss                Võru            2101131  13:17    
   73 Raiko Marrandi            JOKA            7011227  13:19    
   74 Rasmus Kruusa             Kobras          8118810  13:21    
   75 Eerik Priks               Rakv            9101198  13:23    
   76 Hando Allmann             Võru/Võru spord 8645019  13:25    
   77 Kustu Künnapas            HOK             8210201  13:27    

M21A
9510m 25KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
   78 1 Vacant                                           13:01    
   79 Ragnar Leimann            JK Piraaja      1390485  13:03    
   80 Riho Klement              Kape            8009354  13:05    
   81 Sander Nahkor             TAOK            8035508  13:07    
   82 Enar Nõmmiste             Kape            218302   13:09    
   83 Hannu Ploompuu                            2118272  13:11    

M21B
8070m 22KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
   84 1 Vacant                                           13:02    
   85 Stanis Tolmachev          Jõhvikas        1395421  13:04    
   86 Vitali Shved              SRD             8519764  13:06    
   87 Allan Roosimägi           Jõhvikas        9111110  13:08    
   88 Alarich Paas              Võru/Võru spord 1404452  13:10    
   89 Anton Roolaid             TAOK            771013   13:12    
   90 Meelis Laurimaa                           8099105  13:14    
   91 Priit Vislapuu            LSF PT          2067614  13:16    
   92 Stenver Matt              Treeningpartner 227518   13:18    
   93 Märt Maripuu              HOK             1230981  13:20    
   94 Karel Kuragin             Võru/Võru spord 8144806  13:22    
   95 Urmo Kiviselg             Kobras          1983626  13:24    

M21E
13430m 26KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
    1 Priit Randman             Rakv            505562   13:01    
    2 Alexander Khalyapin                       8001851  13:03    
    3 Timmo Tammemäe            SK100           8636790  13:05    
    4 Artur Rauk                Võru            9190378  13:07    
    5 Uku-Laur Tali             Harju           8664187  13:09    
    6 Lauri Tammemäe            SK100           8668998  13:11    
    7 Siim Klais                Võru            8001853  13:13    
    8 Alar Kume                 Võru            8636578  13:15    
    9 Hannes Poolamets          Tammed          8002241  13:17    
   10 Kaarel Vesilind           SRD             9010600  13:19    
   11 Reigo Teervalt            Peko            1602774  13:21    
   12 Tõnis Laugesaar           Rakv            7206072  13:23    
   13 Jaagup Truusalu           Võru            8000370  13:25    
   14 Reimo Liiv                Tammed          8661139  13:27    
   15 Ats Sõnajalg              Harju OK        8662098  13:29    
   16 Lauri Sild                Võru            8639392  13:31    
   17 Vacant 1                                           -        

M35
8900m 24KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
   96 1 Vacant                                           13:02    
   97 Janek Kähr                Kobras          8636915  13:04    
   98 Indrek Reitsak            Nõmme           8412214  13:06    
   99 Madis Osjamets            HOK             8009351  13:08    
  100 Lauri Beilmann            Tammed          8001826  13:10    
  101 Kaarel Kallas             JOKA            1303015  13:12    
  102 Kaido Hallik              Ilves           8647261  13:14    
  103 Sander Mirme              Võru            8648710  13:16    
  104 Ville-Veikko Nurminen     Suosmeren Salpa 8111662  13:18    
  105 Märt Kivila               Ilves           8670424  13:20    
  106 Ragnar Kruusla            JOKA            8662087  13:22    
  107 Timo Palo                 Võru            8111175  13:24    

M40
8070m 22KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  108 1 Vacant                                           13:50    
  109 Heimar Steinpilm          Eesti Energia S 8516166  13:52    
  110 Kristian Esula                            8648942  13:54    
  111 Raino Leopard             Peko            980562   13:56    
  112 Priit Poopuu              JOKA            8180880  13:58    
  113 Tarmo Tolm                Orvand          998984   14:00    
  114 Erki Kriks                LSF PT          8217313  14:02    
  115 Timo Suppi                SKM             8657326  14:04    
  116 Andreas Kraas             Tammed          9200492  14:06    
  117 Tanel Esta                HOK             889116   14:08    
  118 Tõnu Lillelaid            Tammed          8044348  14:10    
  119 Indrek Mahla              Peko            8211188  14:12    
  120 Vallo Vaher               Tartu Katoliku  8668771  14:14    
  121 Ando Viispert             Ants Piibu brid 7208296  14:16    
  122 Mati Mägi                 HOK             8001921  14:18    
  123 Kaarel Piirimäe           Kobras          2076629  14:20    
  124 Dag Ainsoo                LUS             305005   14:22    
  125 Marek Nõmm                Tammed          8144802  14:24    
  126 Siim Lannes               Norma           7207999  14:26    
  127 Marko Külaots             Tammed          8519762  14:28    
  128 Allar Kivil               LSF PT          8044339  -        

M45
7230m 23KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  129 1 Vacant                                           13:02    
  130 Tanel Kannel              Rae             8014214  13:04    
  131 Randy Korb                Peko            504934   13:06    
  132 Kaupo Järve               LSF PT          8645011  13:08    
  133 Viktor Kassatkin          SRD             8150871  13:10    
  134 Martin Kaup               LSF PT          8456788  13:12    
  135 Heiki Savitsch            TON             8647287  13:14    
  136 Sander Valvas                             406006   13:16    
  137 Tanel Saue                Mercury         8120574  13:18    
  138 Meelis Mälter             Harju OK        8680056  13:20    
  139 Andres Käver              SK100           8651972  13:22    
  140 Kalle Metsoja             Mercury         8651946  13:24    
  141 Alar Abram                Tammed          7200505  13:26    
  142 Tarmo Klaar               Mercury         8123456  13:28    
  143 Ain Fjodorov              Peko            8120972  13:30    
  144 Danilo Piht               Mercury         8089099  13:32    
  145 Vladislav Pahhomenkov     SRD             8200671  13:34    
  146 Priit Talu                West            8647290  13:36    
  147 Mati Korrol               Mercury         8001313  13:38    
  148 Martin Aunin                              8258258  13:40    
  149 Margus Klementsov         Mercury         8200572  13:42    
  150 Rünno Sulg                LSF PT          8221012  13:44    
  151 Mati Tiit                 Ilves           8100004  13:46    
  152 Lauri Tarlap              LSF PT          8123030  13:48    
  153 Jörn Aadnevik             Vunder          8651976  13:50    
  154 Lauri Olli                LSF PT          500440   13:52    
  155 Viljar Vainola            Mercury         842666   13:54    
  156 Arthur Raichmann          LSF PT          7205548  13:56    
  157 Aleksander Hlebnikov      SRD             8062371  13:58    
  158 Erki Ubina                LSF PT          7502154  14:00    

M50
6970m 22KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  159 1 Vacant                                           13:29    
  160 Ain Pello                 Mercury         7003272  13:31    
  161 Andres Viira                              8400609  13:33    
  162 Raivo Erik                Rae             8181181  13:35    
  163 Allar Padari              HOK             1396779  13:37    
  164 Mart Koppel               Tartu Katoliku  8144831  13:39    
  165 Andrei Nikitin            SRD             8200468  13:41    
  166 Raivo Reiman              West            8518333  13:43    
  167 Sergei Shved              SRD             8031067  13:45    
  168 Inno Ling                 Lehola          7211143  13:47    
  169 Taivo Tali                Harju OK        7208108  13:49    
  170 Kaido Nurja               Nõmme           8001303  13:51    
  171 Meelis Zimmermann         Kape            503330   13:53    
  172 Dmitri Shved              SRD             8516564  13:55    
  173 Paavo Rõigas              Peko            1602776  13:57    
  174 Johan Alenius             IFK Lidingö     8111636  13:59    
  175 Priit Överus              Mercury         8130366  14:01    
  176 Enn Jaama                 Peko            7201212  14:03    
  177 Priit Pääslane            Ilves           1391875  14:05    
  178 Pekka Saalasti            Mustalammen Pal 1304125  14:07    
  179 Tarmo Raidma              Tartu           2012347  14:09    
  180 Veiko Hintsov             Põrgupõhja      8651712  14:11    
  181 Raul Kudre                Peko            8662650  14:13    
  182 Meelis Atonen             Lehola          8670414  14:15    
  183 Rein Zaitsev              Peko            2012879  14:17    

M55
6360m 20KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  184 1 Vacant                                           13:01    
  185 Lauri Leppik              TAOK            641211   13:03    
  186 Urmas Laev                Mercury         351674   13:05    
  187 Vladimir Savinov          SRD             8645016  13:07    
  188 Jaanus Viljamaa           TON             889108   13:09    
  189 Ülo Viru                  Orvand          8488833  13:11    
  190 Antti Roose               Kobras          8636855  13:13    
  191 Timo Neuvonen             Mustalammen Pal 1395422  13:15    
  192 Toomas Tarve              Kobras          500491   13:17    
  193 Eerik Lossmann            TTÜ SK          7410464  13:19    
  194 Priit Truusalu            Kape            929402   13:21    
  195 Veiko Pak                 Rae             8648945  13:23    
  196 Toomas Telgma             Voller          8648702  13:25    
  197 Raivo Panker              Mercury         1417174  13:27    
  198 Vello Uiboupin            Võru            305700   13:29    
  199 Urmas Sulaoja             Jõhvikas        998987   13:31    

M60
5970m 19KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  200 1 Vacant                                           13:25    
  201 Maido Kaljur              Harju OK        8047332  13:27    
  202 Raul Laas                 JOKA            8004558  13:29    
  203 Raul Olesk                Kobras          1000004  13:31    
  204 Eduard Pukkonen           Harju OK        8664188  13:33    
  205 Andres Talver             Mercury         8041260  13:35    
  206 Tapani Nippala            Kangasala SK    1395423  13:37    
  207 Kalmer Keevend            JOKA            8201929  13:39    
  208 Mati Preitof              Harju OK        8200052  13:41    
  209 Rein Rooni                Orvand          998985   13:43    
  210 Mihkel Nahkur             Jõhvikas        8300555  13:45    
  211 Tauno Kure                Kape            8000357  13:47    
  212 Jaanus Reha               Koop            8630004  13:49    
  213 Jaak Jaagus               Saku            428179   13:51    
  214 Mart Külvik                               2060316  13:53    
  215 Jaan Ainelo               Ilves           1410828  13:55    

M65
5050m 17KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  216 1 Vacant                                           13:30    
  217 Anti Parik                Otepää SK       1303011  13:32    
  218 Jüri Merirand             Otepää          8664193  13:34    
  219 Markku Nurminen           Suosmeren Salpa 1395424  13:36    
  220 Riho Männi                Lehola          8639394  13:38    
  221 Heini Tammik              Kape            305282   13:40    
  222 Vesa Tervo                Rajamäen Rykmen 520314   13:42    
  223 Pertti Laine              Mustalammen Pal 1304135  13:44    
  224 Tõnu Sikkal               Kobras          8517122  13:46    
  225 Aare Limberg              Rakv            406026   13:48    
  226 Ahto Karu                 JOKA            255869   13:50    
  227 Jüri Rokko                Jõhvikas        8645012  13:52    
  228 Kalju Vaikjärv            Vunder          1406422  13:54    
  229 Udo Lüüs                  Ilves           7550824  13:56    
  230 Üllas Jaaska              SK Serviti      8516162  13:58    
  231 Juhani Pörsti             Suosmeren Salpa 1395426  14:00    
  232 Heimo Jumppanen           Pihkaniskat     305772   14:02    

M70
4030m 13KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  233 1 Vacant                                           13:58    
  234 Toivo Saue                HOK             895347   14:00    
  235 Kai Saksman               TON             8005066  14:02    
  236 Peep Koppel               Koop            1405601  14:04    
  237 Arvo Kivikas              Ilves           8662648  14:06    
  238 Jorma Helin               Rasti.Jyry      2073771  14:08    
  239 Rein Unt                  TON             8518866  14:10    
  240 Jarmo Paikkala            Rasti.Jyry      2078945  14:12    
  241 Heiki Rammul              Ilves           1398300  14:14    
  242 Toomas Naelapää           Harju OK        305295   14:16    
  243 Tiit Tatter               TON             2012898  14:18    
  244 Heikki Kyyrönen           Kouvolan Suunni 2800469  14:20    
  245 Juhani Nippala            Rasti.Jyry      8003118  14:22    
  246 Kalle Nelk                Tammed          8000220  14:24    

M75
3090m 11KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  247 1 Vacant                                           13:01    
  248 Jaakko Teppo              Aron Haka       8680074  13:03    
  249 Juhan Bachmann            Jõhvikas        1411932  13:05    
  250 Jüri Tähemaa              TON             2058432  13:07    
  251 Valter Ploom              Jõhvikas        2076492  13:09    
  252 Ants Tamm                 TON             2139274  13:11    
  253 Mihkel Mälter             Harju OK        8012022  13:13    
  254 Mati Poom                 TON             8150444  13:15    

M80
2680m 10KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  255 1 Vacant                                           13:01    
  256 Mihhail Taivere           Kape            2088111  13:03    
  257 Heino Peeterson           West            302841   13:05    
  258 Tõnu Raid                 Tammed          9200598  13:07    
  259 Endel Remmet              Kape            1401218  13:09    
  260 Onni Rosenqvist           Suosmeren Salpa 1395427  13:11    

M85
2510m 10KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  261 1 Vacant                                           13:02    
  262 Feliks Kipper             Orion           305430   13:04    

M8NR
1460m 6KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  263 1 Vacant                                           13:00    
  264 Robin Kaljur              Harju OK        218329   13:00    
  265 Karl Märten Aren          JOKA            1240813  13:00    
  266 Romet Kaljur              Harju OK        305287   13:00    
  267 Oliver Poopuu             JOKA            8013373  13:00    
  268 Hendrik Avaste            Tammed          305658   13:00    
  269 August Truusalu           Võru            305814   13:00    
  270 Marten Kivila                             418153   13:00    
  271 Joonatan Truusalu         Võru            352355   13:00    
  272 Henri Rüütli              Haanja O-ring   4406781  13:00    
  273 Kasper Vaher              Tartu           305165   13:00    
  274 Georg Sebastian Vaikjärv  Vunder          352359   13:00    
  275 Holger Kruusmaa           Rakv            305525   13:00    
  276 Rico Hanimägi             Võru/Võru spord 305698   13:00    
  277 Egert Laanjõe                             4504256  13:00    
  278 Rasmus Luukas             Võru/Võru spord 305693   13:00    

M9NR
1460m 6KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  279 Andre Leopard             -                        13:00    
  280 Joosep Tali               Harju OK        255910   13:00    
  281 Henrik Erm                TAOK            820118   13:00    
  283 Pärt Gustav Tüür          Tartu Katoliku  2130689  13:00    
  284 Kerret Matto              Kobras/Põlva Sp 1601624  13:00    
  285 Andero-Stig Saarpere                      1425036  13:00    
  286 Imre Timma                Peko            8005100  13:00    

N10TR
1580m 7KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  287 1 Vacant                                           13:00    
  288 Kaisa Karja               Tartu Katoliku  2115343  13:00    
  289 Loore Liisa Samuel        Peko            997725   13:00    
  290 Mia Esta                  HOK             7010178  13:00    

N12
2870m 11KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  291 1 Vacant                                           13:57    
  292 Annaliisa Aren            JOKA            1110712  13:59    
  293 Luisa Nõmmik              Kobras/Põlva Sp 1415239  14:01    
  294 Ketriin Olli              LSF PT          4630909  14:03    
  295 Johanna Oras              Kobras/Põlva Sp 8636588  14:05    
  296 Liis-Marie Kaljur         Harju OK        8002962  14:07    
  297 Jasmiin Kraas             LSF PT          1391175  14:09    
  298 Käti Kudre                Peko            997721   14:11    
  299 Airi Liis Jakutovits      SRD             8280308  14:13    
  300 Kirke Keem                Peko            997734   14:15    
  301 Kaisa Kallas              JOKA            8176677  14:17    
  302 Grete Johanna Korb        Peko            1602005  14:19    
  303 Kerttu Hallist            Võru/Võru spord 1406470  14:21    
  304 Liisa Laura Viru          TON             8516161  14:23    
  305 Anna Mia Atonen           Lehola          8670418  14:25    
  306 Ebe Hallik                JOKA            305148   14:27    
  307 Marta Maripuu             HOK/Hiiumaa SK  8091181  14:29    
  308 Triin Neeno               Kobras/Põlva Sp 8619886  14:31    
  309 Merilin Laanjõe                           682268   14:33    
  310 Jette-Ly Assor            Kobras/Põlva Sp 1413757  14:35    
  311 Helena Hakk               Põlva Spordikoo 1009529  14:37    
  312 Maarja Oras               Kobras/Põlva Sp 8638110  14:39    
  313 Marta Mälberg             Peko/Audentese  9005251  -        

N14A
3170m 9KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  314 1 Vacant                                           13:31    
  315 Kätlin Mast               HOK/Hiiumaa SK  7211391  13:33    
  316 Mareli Vaher              Tartu Katoliku  8668775  13:35    
  317 Age-Anett Laanejõe        Võru/Võru spord 8013430  13:37    
  318 Laura Liis Kaljur         Harju OK        8111168  13:39    
  319 Sofia Pahhomenkova        SRD             255912   13:41    
  320 Liise Lillelaid           Tammed          8662267  13:43    
  321 Mariann Zernant           Ilves           8000367  13:45    
  322 Helisa Tartu              HOK/ Hiiumaa Sp 8120707  13:47    
  323 Harriet Koppel            Tartu Katoliku  8657236  13:49    
  324 Marta Joonas              Võru/Võru spord 8103043  13:51    
  325 Herta Kesküla             HOK/Hiiumaa SK  8662094  13:53    
  326 Gerda Kivil               LSF PT          9101262  -        

N14B
2510m 10KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  327 1 Vacant                                           13:12    
  328 Mona Maribel Voolaid      SK100           255820   13:14    
  329 Egle Udras                OK Käbi         364456   13:16    
  330 Viola Nikitina            SRD             681111   13:18    
  331 Arabella Kruuse           OK Käbi         1426026  13:20    

N16A
4060m 13KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  332 1 Vacant                                           14:17    
  333 Brigitte Panker           Ilves           8004030  14:19    
  334 Angela Mõttus             Otepää          8668781  14:21    
  335 Geteli Hanni              Kobras/Põlva Sp 8290289  14:23    
  336 Maria Eller               HOK/Hiiumaa SK  8080605  14:25    
  337 Kirke Savitsch                            8517563  14:27    
  338 Karoliina Kets            Kobras/Põlva Sp 8636585  14:29    
  339 Kersti Põldsalu           Käbi            8668767  14:31    
  340 Kris Jette Piht           Mercury         8270404  14:33    
  341 Melani Väits              Võru            2074194  14:35    

N16B
3350m 10KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  342 1 Vacant                                           14:05    
  343 Mari Ann Mahla            Peko            8003787  14:07    

N18
5560m 17KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  344 1 Vacant                                           13:23    
  345 Anete Saar                Kobras/Põlva Sp 8636853  13:25    
  346 Eliise Kesküla            HOK/Hiiumaa SK  8144804  13:27    
  347 Leana Jete Korb           Peko            8110033  13:29    
  348 Anita Laanejõe            Võru/Võru spord 8661130  13:31    
  349 Evely Ostrov              Kobras/Põlva Sp 8636848  13:33    
  350 Greta-Maria Pisarev       Kobras          8519705  13:35    
  351 Emma Joonas               Võru/Võru spord 8048040  13:37    
  352 Johanna Laanoja           Kobras/Põlva Sp 8636851  13:39    

N20
6160m 21KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  353 1 Vacant                                           13:25    
  354 Anastasija Pahhomenkova   SRD             8646124  13:27    

N21A
6160m 21KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  355 1 Vacant                                           13:01    
  356 Eva-Maria Truusalu        Võru            130303   13:03    
  357 Tais Vakrõõm              SRD             8230986  13:05    
  358 Viivi-Anne Soots          Tammed          9123459  13:07    
  359 Kadi-Liis Minn            JOKA            7200491  13:09    
  360 Liisa Vister                              8667282  13:11    
  361 Merilin Vahtra            Harju OK        7208291  13:13    
  362 Marili Zimmermann         Kape            9931008  13:15    
  363 Thea Kaljur               Harju OK        8644552  13:17    
  364 Jaana Olvet               Rakv            991970   13:19    
  365 Kadri Kadakas             Mercury         8120600  13:21    
  366 Marta Olvet               Rakv            7208319  13:23    

N21B
4420m 12KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  367 1 Vacant                                           13:43    
  368 Marjaane Kalf             Mercury         8003782  13:45    
  369 Kaie Kruusmaa             Rakv            895351   13:47    
  370 Mari-Liis Kaljur          Harju OK        8167200  13:49    
  371 Annika Silde              Mercury         332922   13:51    
  372 Maigi Mäela               Kobras          8636845  13:53    
  373 Marta Eller               HOK             9102080  13:55    
  374 Maarika Vask              Ilves           305688   13:57    
  375 Selin Valk                LSF PT          2061710  13:59    
  376 Johanna Melts             Võru            7010170  14:01    

N21E
10020m 26KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
   20 1 Vacant                                           13:45    
   21 Teele Randman             Rakv            1406473  13:47    
   22 Kertu Savitsch            SK100           8636982  13:49    
   23 Maris Palopääl            Kobras          8638138  13:51    
   24 Maris Terno               Tammed          8655320  13:53    
   25 Triinu Rooni              Tartu Katoliku  886246   13:55    
   26 Emily Raudkepp            Peko            8622192  13:57    
   27 Kirti Rebane              Mercury         8640104  13:59    
   28 Teele Telgma              Tammed          8648678  14:01    
   29 Eleri Hirv                Võru            8484844  14:03    
   30 Susanna Tervo             Ifk Lidingö     8170185  14:05    
   31 Laura Joonas              Võru            8005063  14:07    
   32 Eva-Maria Truusalu        Võru            130303   -        
   33 Piibe Tammemäe            SK100           8009325  -        

N35
6160m 21KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  377 1 Vacant                                           13:29    
  378 Kersti Jääger             TÜ              8661127  13:31    
  379 Kadri Limberg             LSF PT          9820729  13:33    
  380 Elina Kutti               Harju OK        8009992  13:35    
  381 Maret Vaher               Kobras          8636860  13:37    
  382 Kadri Isakar              LSF PT          7820220  13:39    
  383 Helle Hallik              JOKA            8638147  13:41    
  384 Kairi Tuulmägi            Mercury         8130884  13:43    

N40
5560m 17KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  385 1 Vacant                                           13:01    
  386 Edit Kannel               Norma           8010860  13:03    
  387 Hedi Vaikjärv             Vunder          1404453  13:05    
  388 Mall Alev                 Võru            44616    13:07    
  389 Ingrid Piht               Mercury         8087077  13:09    
  390 Anu Käver                 SK100           8646109  13:11    
  391 Merle Kruusamägi          Jõhvikas        1404106  13:13    
  392 Sigrit Mahla              Peko            1602002  13:15    
  393 Piia Avaste               Tammed          1000010  13:17    
  394 Merike Vanjuk             Kape            8009342  13:19    
  395 Karin Koppel              Tammed          8009358  13:21    
  396 Heleri Kivil              LSF PT          889107   -        
  397 Made Vares                Suusahullud     7201237  -        

N45
5050m 17KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  398 1 Vacant                                           13:02    
  399 Ruth Esta                 HOK             2007530  13:04    
  400 Heidi Prits               Mercury         7207578  13:06    
  401 Kristi Vassil             Ilves           1006500  13:08    
  402 Siiri Vallner                             8171621  13:10    
  403 Edith Madalik             Tammed          506000   13:12    
  404 Heidi Sild                Mercury         503331   13:14    
  405 Evelyn Himma              Rakv            1402817  13:16    
  406 Anneli Pello              Mercury         8310373  13:18    
  407 Marge Sargma              Tammed          2031708  13:20    
  408 Triina-Britt Preden       TON             8208278  13:22    
  409 Jana Kink                 Kape            8516165  13:24    
  410 Triin Jaaniste            Ilves           7200979  13:26    
  411 Kirsten Nigul             Kape            8645023  13:28    
  412 Elo Saue                  Ilves           8516945  -        

N50
4560m 14KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  413 1 Vacant                                           13:01    
  414 Marika Jäädmaa            Võru            8517124  13:03    
  415 Maari Idnurm              TON             8647288  13:05    
  416 Daisy Kroon               Jõhvikas        1410833  13:07    
  417 Küllike Jaama             Peko            7204952  13:09    
  418 Maret Viira                               8225850  13:11    
  419 Rita Ojala                JOKA            8719033  13:13    
  420 Ella Shved                SRD             8020870  13:15    
  421 Elina Lasseron            JOKA            8642294  13:17    
  422 Minija Pääslane           Ilves           2012366  13:19    
  423 Jaana Shved               SRD             8518864  13:21    
  424 Merike Mets               Rakv            351677   13:23    
  425 Anneli Aas                TON             8088024  13:25    
  426 Ingrit Kala               Peko            8668783  13:27    
  427 Merike Paapson            TON             660309   13:29    

N55
4420m 12KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  428 1 Vacant                                           13:01    
  429 Tiina Oras                Ilves           8011238  13:03    
  430 Riina Kink                Koop            255603   13:05    
  431 Esta Tamm                 Tartu           8670421  13:07    
  432 Anu Järv                  MARU            8639465  13:09    
  433 Aari Talver               Mercury         8180665  13:11    
  434 Ingrid Ranna              Ilves           8631403  13:13    
  435 Marje Viirmann            Harju OK        8662103  13:15    
  436 Kaja Ligi                 Peko            8665444  13:17    
  437 Airi Alnek                Võru            8636595  13:19    
  438 Virve Einpaul             Ilves           8516167  13:21    
  439 Kai Niinepuu              Jõhvikas        980555   13:23    
  440 Tiia Laul                                 1410836  13:25    
  441 Mare Kitsnik              Saku            8044372  13:27    
  442 Anu Talu                  West            9102099  13:29    
  443 Helve Kansi               HOK             7210022  13:31    
  444 Lea Leppik                TAOK            651116   13:33    
  445 Pille Illak               Otepää          8188182  13:35    
  446 Juta Ainelo               Ilves           1410828  13:37    
  447 Riina Laev                Mercury         351679   13:39    
  448 Ellen Lembra              Kape            7204949  13:41    

N60
4060m 13KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  449 1 Vacant                                           13:33    
  450 Tiina Rillo               Otepää          8664199  13:35    
  451 Gea Rennel                Harju OK        1007292  13:37    
  452 Ülle Raudsepp             Jõhvikas        8100044  13:39    
  453 Aino Koser                Ilves           222148   13:41    
  454 Olga Jakovleva            Jõhvikas        1406430  13:43    
  455 Saima Värton              Kobras          8636859  13:45    
  456 Merike Mändsoo            TON             8009338  13:47    
  457 Tiina Metsmaa             Rakv            305903   13:49    
  458 Ülle Põldoja              Ilves           8334122  13:51    
  459 Pia Luovula               Suosmeren Salpa 1395428  13:53    
  460 Ülle Kadak                Lehola          8000363  13:55    
  461 Helena Jumppanen          Pihkaniskat     7311     13:57    
  462 Anita Laaksonen           Tarpian Suunta  997886   13:59    
  463 Tiina Talisoo             Harju OK        9101170  14:01    
  464 Siiri Poopuu              JOKA            8625057  14:03    
  465 Marika Kirsspuu           TAOK            7071003  14:05    
  466 Reet Johanson             Kobras          8719015  14:07    
  467 Maire Kure                Kape            8000459  14:09    
  468 Anne Vaikjärv             Vunder          352360   14:11    
  469 Ilme Roosi                Orvand          2014901  14:13    
  470 Irma Ahonkivi             Rastikarhut     1395429  14:15    

N65
3090m 11KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  471 1 Vacant                                           13:17    
  472 Anne Arold                Ilves           8111628  13:19    
  473 Ene Sulg                  Orvand          1413764  13:21    
  474 Kersti Ploom              Jõhvikas        305119   13:23    
  475 Niina Karnit              SRD             8662656  13:25    
  476 Kirsti Kattilakoski                       8008509  13:27    
  477 Maire Limberg             Rakv            406021   13:29    
  478 Vaike Tomann              Ilves           8000454  13:31    
  479 Anu Pallon                JOKA            2117428  13:33    
  480 Liivi Parik               Otepää SK       1000006  13:35    
  481 Eha Tolm                  Orvand          305472   13:37    
  482 Aili Laanjõe              Kobras          682262   13:39    
  483 Lea Tusis                 JOKA            8646187  13:41    
  484 Riina Kivikas             Ilves           8636866  13:43    

N70
2680m 10KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  485 1 Vacant                                           13:13    
  486 Ulla Lindsten             Rasti.Jyry      1427170  13:15    
  487 Juta Virkepuu             Harju OK        305303   13:17    
  488 Anu Saue                  HOK             2007531  13:19    
  489 Liis Lille                Harju OK        9101171  13:21    
  490 Anne Jundas               Jõhvikas        1395672  13:23    
  491 Mare Aibast               Harju OK        2063445  13:25    
  492 Kaie Kivila               Ilves           1398559  13:27    
  493 Beatrice Malmsten         Lynx            8201957  13:29    
  494 Tiiu Kaasik               Ilves           8664186  13:31    

N75
2510m 10KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  495 1 Vacant                                           13:06    
  496 Paula Kyyrönen            Kouvolan Suunni 354051   13:08    
  497 Ilona Vanaveski           Ilves           8516445  13:10    

N80
1920m 9KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  498 1 Vacant                                           13:02    
  499 Maimu Tornberg            Koop            8003780  13:04    
  500 Maie Abram                Ilves           8517567  13:06    
  501 Maire Raid                Tammed          681652   13:08    
  502 Aino Kirkkala             Suosmeren Salpa 1395430  13:10    
  503 Ilse Uus                  TON             8516163  13:12    

N85
1920m 9KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  504 1 Vacant                                           13:14    

N8NR
1460m 6KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  505 1 Vacant                                           13:00    
  506 Miina-Liisa Juhkam        Kobras          2115345  13:00    
  507 Marit Vaher               Tartu Katoliku  2115806  13:00    
  508 Hanna-Brit Piht           Mercury         720420   13:00    
  509 Kaisa Kadi Viru           Orvand          305708   13:00    
  510 Lola-Liis Naan                            2118299  13:00    
  511 Matilda Piirimäe          Kobras          223602   13:00    
  512 Roberta Aibast            Tartu Katoliku  2115348  13:00    

N9NR
1460m 6KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  282 Jete Kraas                LSF PT          305529   13:00    
  513 1 Vacant                                           13:00    
  514 Mariel Kriks              LSF PT          2103364  13:00    
  515 Johanna Trei              HOK             2044910  13:00    
  516 Lilian Poopuu             JOKA            9000010  13:00    
  517 Susanna Oras              Kobras/Põlva Sp 4504447  13:00    
  518 Maria Kaljur              Harju OK        9005117  13:00    
  519 Saskia Lätt               Kobras/Põlva Sp 4504194  13:00    
  520 Johanna Viilukas          HOK             2077855  13:00    

OK Võru
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2020 www.tak-soft.com