XXXII Suunto Games
2.päev 27.09.2020 Tammeveski-Kapera (Lindora)
Rajameister: Markus Puusepp
M10TR  M12  M14A  M14B  M16A  M16B  M18  M20  M21A  M21B  M21E  M35  M40  M45  M50  M55  M60  M65  M70  M75  M80  M85  M8NR  M9NR 
N10TR  N12  N14A  N14B  N16A  N16B  N18  N20  N21A  N21B  N21E  N35  N40  N45  N50  N55  N60  N65  N70  N75  N80  N85  N8NR  N9NR 

M10TR
1720m 7KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  573 1 Vacant                                           -        
  574 Atso Kesküla              HOK/Hiiumaa SK  2076646  -        
  575 Aksel Avaste              Tammed          305394   -        
  576 Koit Hallik               Tartu           7207390  -        
  577 Ralf Kuusmaa              SK100           7200977  -        
  578 Thomas Kruusmaa           Rakv            9111117  -        
  579 Joosep Esta               HOK             7010168  -        
  580 Sebastian Veesaar         Võru/Võru spord 305911   -        
  581 Lukas Lillelaid           Tammed          8011246  -        
  582 Marten Hanimägi           Võru/Võru spord 305670   -        

M12
2390m 8KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  521 1 Vacant                                           10:47    
  548 Simmo Hendrik Sisask      Põlva Spordikoo 842668   10:49    
  534 Jan Samorodni             HOK             2077856  10:51    
  530 Anti Tohva                Kobras/Põlva Sp 8421421  10:53    
  532 Eke Ots                   Võru/Võru spord 8645021  10:55    
  528 Juhan Mahla               Peko            7205450  10:57    
  535 Karel Kets                Kobras/Põlva Sp 8519714  10:59    
  522 Rihard Kiviselg           Tartu Katoliku  2115350  11:01    
  536 Rasmus Uibo               Peko            2006427  11:03    
  525 Sander Lepp               Võru/Võru spord 8003799  11:05    
  541 Hugo Rüütli               Haanja O-ring   338086   11:07    
  549 Stefan Kivil              LSF PT          980568   11:09    
  531 Audun Palo                Võru            8648692  11:11    
  542 Romet Paatsi              Kobras/Põlva Sp 1405504  11:13    
  538 Lennart Sein              Tartu Katoliku  2102156  11:15    
  544 Erik Marten Zernant       Ilves           8002960  11:17    
  524 Paul Aares Fjodorov       Pühajärve põhik 8000366  11:19    
  547 Markus Samuel Vaikjärv    Vunder          1401083  11:21    
  545 Karl-Mattias Juhkam       Kobras/Põlva Sp 8665482  11:23    
  540 Kardo Kutti               Harju OK        8371637  11:25    
  526 Rasmus Olli               LSF PT          305095   11:27    
  533 Andres Keernik            Tartu Katoliku  7211284  11:29    
  539 Uku Joonas                Võru/Võru spord 2113343  11:31    
  523 Henri Kersna              Ilves           2067612  11:33    
  537 Karel Markus Kähr         Kobras/Põlva Sp 8622189  11:35    
  546 Reno Robin Rehemets       Põlva Spordikoo 1413756  11:37    
  543 Timo Poopuu               Tartu           1250609  11:39    
  527 Tanel Laaneväli           Põlva Spordikoo 2130692  11:41    
  529 Villem Piirimäe           Kobras          8638082  -        

M14A
3410m 12KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  550 1 Vacant                                           10:01    
  559 Laur-Rogert Sulg          Otepää          8668784  10:03    
  554 Markus Zimmermann         Kape            8003796  10:05    
  564 Magnar Mõttus             Otepää          8188183  10:07    
  552 Bert Joosep Panker        Ilves           1008454  10:09    
  558 Robin Olli                LSF PT          8400444  10:11    
  570 August Jakobson           Kobras/Põlva Sp 8636586  10:13    
  560 Rando Jaaksoo             Kobras          7005000  10:15    
  563 Karel Jung                Kobras/Põlva Sp 8312302  10:17    
  568 Kaspar Mathias Korrol     Mercury         8100507  10:19    
  555 Erik Kersna               Ilves           8623660  10:21    
  556 Markus Juhkam             Kobras/Põlva Sp 8636591  10:23    
  561 Märt Viidu                Võru            428575   10:25    
  566 Siim Pello                Mercury         8014415  10:27    
  571 Otto Pluum                Tartu Katoliku  8668774  10:29    
  557 Karl-Markus Janno         Võru/Võru spord 8003792  10:31    
  565 Pärtel Külvik             Tartu Katoliku  8668763  10:33    
  551 Marlon Naan               Rakv            302864   10:35    
  569 Jakob Koppel              Tartu Katoliku  2104623  10:37    
  553 Markus Kaljur             Harju OK        8206063  10:39    
  567 Kiur Kaldmaa              Tartu Katoliku  2115803  10:41    
  562 Paul Piirimäe             Kobras          8638094  -        

M14B
2930m 10KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  572 1 Vacant                                           10:52    
   37 Severi Eerik              Võru/Võru spord 2031724  10:54    
   36 Kaur Kenk                 Kobras/Põlva Sp 8638149  10:56    
   34 Indrek Karja              Tartu Katoliku  2102158  10:58    
   35 Markel Hanimägi           Võru/Võru spord 2043920  11:00    

M16A
4870m 18KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
   38 1 Vacant                                           10:01    
   40 Kaspar Karolin            Kobras/Põlva Sp 8636849  10:03    
   42 Henri Perillus            JOKA            7210015  10:05    
   44 Kurmet Kutti              Harju OK        8017115  10:07    
   48 Maarius Kotsulim          JOKA            9570751  10:09    
   45 Kaspar Mill               Võru/Võru spord 8661128  10:11    
   43 Ossi Priks                Rakv            9101196  10:13    
   41 Renno Merenäkk            Tartu Katoliku  8648699  10:15    
   47 Timo Kudre                Peko            8662665  10:17    
   49 Chris Marcus Krahv        Otepää          8668779  10:19    
   51 Ralf Kivil                LSF PT          7000363  10:21    
   46 Nansen Palo               Võru            8662257  10:23    
   50 Otto Toomas Kibena        Võru/Võru spord 8003791  10:25    
   39 Oliver Kimask             Võru            1406474  10:27    

M16B
3410m 12KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
   52 1 Vacant                                           10:43    
   57 Erik Petersen             Tartu Katoliku  8111167  10:45    
   56 Rasmus Saare              Kobras/Põlva Sp 998988   10:47    
   53 Keir Rainer Viira         Tartu Katoliku  2115805  10:49    
   54 Hendrik Kavant            Võru/Võru spord 2101135  10:51    
   55 Uku Viispert              Tartu Katoliku  1413761  10:53    

M18
5850m 16KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
   58 1 Vacant                                           10:24    
   64 Samuel Kolsar             Kobras/Põlva Sp 8636861  10:26    
   61 Eric Voolaid              SK100           7201936  10:28    
   65 Vjatseslav Safonov        SRD             8421108  10:30    
   66 Artur Soo                 JOKA            8200007  10:32    
   67 Jürgen Joonas             Võru/Võru spord 8661131  10:34    
   62 Mattias Maidla            Kobras/Põlva Sp 8638144  10:36    
   59 Karmo Tisler              Võru/Võru spord 8005069  10:38    
   63 Mihkel Mahla              Peko            8257777  10:40    
   60 Ragnar Kranberg           Mercury         8322002  10:42    
   69 Tõnis Jäädmaa             Võru/Võru spord 8144808  10:44    
   68 Olle Ilmar Jaama          Peko            8005081  10:46    

M20
7170m 22KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
   70 1 Vacant                                           10:13    
   75 Eerik Priks               Rakv            9101198  10:15    
   77 Kustu Künnapas            HOK             8210201  10:17    
   72 Raido Kiss                Võru            2101131  10:19    
   74 Rasmus Kruusa             Kobras          8118810  10:21    
   76 Hando Allmann             Võru/Võru spord 8645019  10:23    
   73 Raiko Marrandi            JOKA            7011227  10:25    
   71 Hanno-Laur Kunnus         Võru/Võru spord 2101133  10:27    

M21A
7170m 22KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
   78 1 Vacant                                           10:01    
   83 Hannu Ploompuu                            2118272  10:03    
   82 Enar Nõmmiste             Kape            218302   10:05    
   81 Sander Nahkor             TAOK            8035508  10:07    
   80 Riho Klement              Kape            8009354  10:09    
   79 Ragnar Leimann            JK Piraaja      1390485  10:11    

M21B
5850m 16KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
   84 1 Vacant                                           10:02    
   87 Allan Roosimägi           Jõhvikas        9111110  10:04    
   92 Stenver Matt              Treeningpartner 227518   10:06    
   86 Vitali Shved              SRD             8519764  10:08    
   85 Stanis Tolmachev          Jõhvikas        1395421  10:10    
   94 Karel Kuragin             Võru/Võru spord 8144806  10:12    
   89 Anton Roolaid             TAOK            771013   10:14    
   93 Märt Maripuu              HOK             1230981  10:16    
   95 Urmo Kiviselg             Kobras          1983626  10:18    
   90 Meelis Laurimaa                           8099105  10:20    
   91 Priit Vislapuu            LSF PT          2067614  10:22    
   88 Alarich Paas              Võru/Võru spord 1404452  -        

M21E
5730m 21KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
   17 Vacant 1                                           10:25    
    1 Priit Randman             Rakv            505562   10:27    
    2 Alexander Khalyapin                       8001851  10:29    
    3 Timmo Tammemäe            SK100           8636790  10:31    
    4 Artur Rauk                Võru            9190378  10:33    
    5 Uku-Laur Tali             Harju           8664187  10:35    
    6 Lauri Tammemäe            SK100           8668998  10:37    
    8 Alar Kume                 Võru            8636578  10:39    
   10 Kaarel Vesilind           SRD             9010600  10:41    
   12 Tõnis Laugesaar           Rakv            7206072  10:43    
   13 Jaagup Truusalu           Võru            8000370  10:45    
   14 Reimo Liiv                Tammed          8661139  10:47    
   15 Ats Sõnajalg              Harju OK        8662098  10:49    
   16 Lauri Sild                Võru            8639392  10:51    
    7 Siim Klais                Võru            8001853  -        
    9 Hannes Poolamets          Tammed          8002241  -        
   11 Reigo Teervalt            Peko            1602774  -        

M35
6470m 21KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
   96 1 Vacant                                           10:01    
  102 Kaido Hallik              Ilves           8647261  10:03    
  107 Timo Palo                 Võru            8111175  10:05    
  106 Ragnar Kruusla            JOKA            8662087  10:07    
  103 Sander Mirme              Võru            8648710  10:09    
  101 Kaarel Kallas             JOKA            1303015  10:11    
   98 Indrek Reitsak            Nõmme           8412214  10:13    
   99 Madis Osjamets            HOK             8009351  10:15    
  100 Lauri Beilmann            Tammed          8001826  10:17    
  105 Märt Kivila               Ilves           8670424  10:19    
  104 Ville-Veikko Nurminen     Suosmeren Salpa 8111662  10:21    
   97 Janek Kähr                Kobras          8636915  10:23    

M40
5850m 16KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  108 1 Vacant                                           10:48    
  114 Erki Kriks                LSF PT          8217313  10:50    
  119 Indrek Mahla              Peko            8211188  10:52    
  115 Timo Suppi                SKM             8657326  10:54    
  121 Ando Viispert             Ants Piibu brid 7208296  10:56    
  113 Tarmo Tolm                Orvand          998984   10:58    
  109 Heimar Steinpilm          Eesti Energia S 8516166  11:00    
  120 Vallo Vaher               Tartu Katoliku  8668771  11:02    
  112 Priit Poopuu              JOKA            8180880  11:04    
  117 Tanel Esta                HOK             889116   11:06    
  116 Andreas Kraas             Tammed          9200492  11:08    
  128 Allar Kivil               LSF PT          8044339  11:10    
  127 Marko Külaots             Tammed          8519762  11:12    
  110 Kristian Esula                            8648942  11:14    
  118 Tõnu Lillelaid            Tammed          8044348  11:16    
  122 Mati Mägi                 HOK             8001921  11:18    
  125 Marek Nõmm                Tammed          8144802  11:20    
  111 Raino Leopard             Peko            980562   -        
  123 Kaarel Piirimäe           Kobras          2076629  -        
  124 Dag Ainsoo                LUS             305005   -        
  126 Siim Lannes               Norma           7207999  -        

M45
5140m 17KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  129 1 Vacant                                           10:02    
  151 Mati Tiit                 Ilves           8100004  10:04    
  134 Martin Kaup               LSF PT          8456788  10:06    
  155 Viljar Vainola            Mercury         842666   10:08    
  154 Lauri Olli                LSF PT          500440   10:10    
  147 Mati Korrol               Mercury         8001313  10:12    
  152 Lauri Tarlap              LSF PT          8123030  10:14    
  146 Priit Talu                West            8647290  10:16    
  148 Martin Aunin                              8258258  10:18    
  131 Randy Korb                Peko            504934   10:20    
  150 Rünno Sulg                LSF PT          8221012  10:22    
  149 Margus Klementsov         Mercury         8200572  10:24    
  153 Jörn Aadnevik             Vunder          8651976  10:26    
  132 Kaupo Järve               LSF PT          8645011  10:28    
  136 Sander Valvas                             406006   10:30    
  144 Danilo Piht               Mercury         8089099  10:32    
  138 Meelis Mälter             Harju OK        8680056  10:34    
  139 Andres Käver              SK100           8651972  10:36    
  140 Kalle Metsoja             Mercury         8651946  10:38    
  135 Heiki Savitsch            TON             8647287  10:40    
  137 Tanel Saue                Mercury         8120574  10:42    
  130 Tanel Kannel              Rae             8014214  10:44    
  142 Tarmo Klaar               Mercury         8123456  10:46    
  141 Alar Abram                Tammed          7200505  10:48    
  156 Arthur Raichmann          LSF PT          7205548  10:50    
  133 Viktor Kassatkin          SRD             8150871  10:52    
  143 Ain Fjodorov              Peko            8120972  10:54    
  157 Aleksander Hlebnikov      SRD             8062371  10:56    
  158 Erki Ubina                LSF PT          7502154  10:58    
  145 Vladislav Pahhomenkov     SRD             8200671  11:00    

M50
5010m 17KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  159 1 Vacant                                           10:01    
  160 Ain Pello                 Mercury         7003272  10:03    
  178 Pekka Saalasti            Mustalammen Pal 1304125  10:05    
  182 Meelis Atonen             Lehola          8670414  10:07    
  166 Raivo Reiman              West            8518333  10:09    
  171 Meelis Zimmermann         Kape            503330   10:11    
  175 Priit Överus              Mercury         8130366  10:13    
  167 Sergei Shved              SRD             8031067  10:15    
  164 Mart Koppel               Tartu Katoliku  8144831  10:17    
  172 Dmitri Shved              SRD             8516564  10:19    
  180 Veiko Hintsov             Põrgupõhja      8651712  10:21    
  169 Taivo Tali                Harju OK        7208108  10:23    
  177 Priit Pääslane            Ilves           1391875  10:25    
  161 Andres Viira                              8400609  10:27    
  162 Raivo Erik                Rae             8181181  10:29    
  179 Tarmo Raidma              Tartu           2012347  10:31    
  183 Rein Zaitsev              Peko            2012879  10:33    
  165 Andrei Nikitin            SRD             8200468  10:35    
  173 Paavo Rõigas              Peko            1602776  10:37    
  163 Allar Padari              HOK             1396779  10:39    
  176 Enn Jaama                 Peko            7201212  10:41    
  170 Kaido Nurja               Nõmme           8001303  10:43    
  181 Raul Kudre                Peko            8662650  10:45    
  168 Inno Ling                 Lehola          7211143  -        
  174 Johan Alenius             IFK Lidingö     8111636  -        

M55
4590m 16KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  184 1 Vacant                                           10:47    
  198 Vello Uiboupin            Võru            305700   10:49    
  185 Lauri Leppik              TAOK            641211   10:51    
  194 Priit Truusalu            Kape            929402   10:53    
  187 Vladimir Savinov          SRD             8645016  10:55    
  189 Ülo Viru                  Orvand          8488833  10:57    
  191 Timo Neuvonen             Mustalammen Pal 1395422  10:59    
  195 Veiko Pak                 Rae             8648945  11:01    
  196 Toomas Telgma             Voller          8648702  11:03    
  199 Urmas Sulaoja             Jõhvikas        998987   11:05    
  192 Toomas Tarve              Kobras          500491   11:07    
  188 Jaanus Viljamaa           TON             889108   11:09    
  190 Antti Roose               Kobras          8636855  11:11    
  197 Raivo Panker              Mercury         1417174  11:13    
  193 Eerik Lossmann            TTÜ SK          7410464  11:15    
  186 Urmas Laev                Mercury         351674   11:17    

M60
4870m 18KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  200 1 Vacant                                           10:29    
  208 Mati Preitof              Harju OK        8200052  10:31    
  213 Jaak Jaagus               Saku            428179   10:33    
  207 Kalmer Keevend            JOKA            8201929  10:35    
  211 Tauno Kure                Kape            8000357  10:37    
  212 Jaanus Reha               Koop            8630004  10:39    
  202 Raul Laas                 JOKA            8004558  10:41    
  209 Rein Rooni                Orvand          998985   10:43    
  204 Eduard Pukkonen           Harju OK        8664188  10:45    
  205 Andres Talver             Mercury         8041260  10:47    
  201 Maido Kaljur              Harju OK        8047332  10:49    
  206 Tapani Nippala            Kangasala SK    1395423  10:51    
  210 Mihkel Nahkur             Jõhvikas        8300555  10:53    
  214 Mart Külvik                               2060316  10:55    
  203 Raul Olesk                Kobras          1000004  -        
  215 Jaan Ainelo               Ilves           1410828  -        

M65
4010m 13KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  216 1 Vacant                                           10:32    
  221 Heini Tammik              Kape            305282   10:34    
  229 Udo Lüüs                  Ilves           7550824  10:36    
  226 Ahto Karu                 JOKA            255869   10:38    
  218 Jüri Merirand             Otepää          8664193  10:40    
  225 Aare Limberg              Rakv            406026   10:42    
  232 Heimo Jumppanen           Pihkaniskat     305772   10:44    
  227 Jüri Rokko                Jõhvikas        8645012  10:46    
  228 Kalju Vaikjärv            Vunder          1406422  10:48    
  220 Riho Männi                Lehola          8639394  10:50    
  224 Tõnu Sikkal               Kobras          8517122  10:52    
  223 Pertti Laine              Mustalammen Pal 1304135  10:54    
  219 Markku Nurminen           Suosmeren Salpa 1395424  10:56    
  230 Üllas Jaaska              SK Serviti      8516162  10:58    
  222 Vesa Tervo                Rajamäen Rykmen 520314   11:00    
  231 Juhani Pörsti             Suosmeren Salpa 1395426  11:02    
  217 Anti Parik                Otepää SK       1303011  11:04    

M70
3410m 12KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  233 1 Vacant                                           10:55    
  240 Jarmo Paikkala            Rasti.Jyry      2078945  10:57    
  239 Rein Unt                  TON             8518866  10:59    
  238 Jorma Helin               Rasti.Jyry      2073771  11:01    
  235 Kai Saksman               TON             8005066  11:03    
  242 Toomas Naelapää           Harju OK        305295   11:05    
  236 Peep Koppel               Koop            1405601  11:07    
  243 Tiit Tatter               TON             2012898  11:09    
  244 Heikki Kyyrönen           Kouvolan Suunni 2800469  11:11    
  245 Juhani Nippala            Rasti.Jyry      8003118  11:13    
  234 Toivo Saue                HOK             895347   11:15    
  237 Arvo Kivikas              Ilves           8662648  11:17    
  246 Kalle Nelk                Tammed          8000220  11:19    
  241 Heiki Rammul              Ilves           1398300  11:21    

M75
2640m 11KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  247 1 Vacant                                           10:02    
  253 Mihkel Mälter             Harju OK        8012022  10:04    
  251 Valter Ploom              Jõhvikas        2076492  10:06    
  252 Ants Tamm                 TON             2139274  10:08    
  248 Jaakko Teppo              Aron Haka       8680074  10:10    
  250 Jüri Tähemaa              TON             2058432  10:12    
  249 Juhan Bachmann            Jõhvikas        1411932  10:14    
  254 Mati Poom                 TON             8150444  10:16    

M80
2550m 10KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  255 1 Vacant                                           10:46    
  260 Onni Rosenqvist           Suosmeren Salpa 1395427  10:48    
  256 Mihhail Taivere           Kape            2088111  10:50    
  257 Heino Peeterson           West            302841   10:52    
  258 Tõnu Raid                 Tammed          9200598  10:54    
  259 Endel Remmet              Kape            1401218  10:56    

M85
1960m 8KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  261 1 Vacant                                           10:32    
  262 Feliks Kipper             Orion           305430   10:34    

M8NR
1460m 7KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  263 1 Vacant                                           -        
  264 Robin Kaljur              Harju OK        218329   -        
  265 Karl Märten Aren          JOKA            1240813  -        
  266 Romet Kaljur              Harju OK        305287   -        
  267 Oliver Poopuu             JOKA            8013373  -        
  268 Hendrik Avaste            Tammed          305658   -        
  269 August Truusalu           Võru            305814   -        
  270 Marten Kivila                             418153   -        
  271 Joonatan Truusalu         Võru            352355   -        
  272 Henri Rüütli              Haanja O-ring   4406781  -        
  273 Kasper Vaher              Tartu           305165   -        
  274 Georg Sebastian Vaikjärv  Vunder          352359   -        
  275 Holger Kruusmaa           Rakv            305525   -        
  276 Rico Hanimägi             Võru/Võru spord 305698   -        
  277 Egert Laanjõe                             4504256  -        
  278 Rasmus Luukas             Võru/Võru spord 305693   -        

M9NR
1460m 7KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  279 Andre Leopard             -                        -        
  280 Joosep Tali               Harju OK        255910   -        
  281 Henrik Erm                TAOK            820118   -        
  283 Pärt Gustav Tüür          Tartu Katoliku  2130689  -        
  284 Kerret Matto              Kobras/Põlva Sp 1601624  -        
  285 Andero-Stig Saarpere                      1425036  -        
  286 Imre Timma                Peko            8005100  -        

N10TR
1720m 7KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  287 1 Vacant                                           -        
  288 Kaisa Karja               Tartu Katoliku  2115343  -        
  289 Loore Liisa Samuel        Peko            997725   -        
  290 Mia Esta                  HOK             7010178  -        

N12
2390m 8KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  291 1 Vacant                                           10:01    
  310 Jette-Ly Assor            Kobras/Põlva Sp 1413757  10:03    
  300 Kirke Keem                Peko            997734   10:05    
  296 Liis-Marie Kaljur         Harju OK        8002962  10:07    
  297 Jasmiin Kraas             LSF PT          1391175  10:09    
  312 Maarja Oras               Kobras/Põlva Sp 8638110  10:11    
  292 Annaliisa Aren            JOKA            1110712  10:13    
  298 Käti Kudre                Peko            997721   10:15    
  301 Kaisa Kallas              JOKA            8176677  10:17    
  313 Marta Mälberg             Peko/Audentese  9005251  10:19    
  299 Airi Liis Jakutovits      SRD             8280308  10:21    
  293 Luisa Nõmmik              Kobras/Põlva Sp 1415239  10:23    
  307 Marta Maripuu             HOK/Hiiumaa SK  8091181  10:25    
  309 Merilin Laanjõe                           682268   10:27    
  303 Kerttu Hallist            Võru/Võru spord 1406470  10:29    
  294 Ketriin Olli              LSF PT          4630909  10:31    
  302 Grete Johanna Korb        Peko            1602005  10:33    
  295 Johanna Oras              Kobras/Põlva Sp 8636588  10:35    
  304 Liisa Laura Viru          TON             8516161  10:37    
  306 Ebe Hallik                JOKA            305148   10:39    
  311 Helena Hakk               Põlva Spordikoo 1009529  10:41    
  305 Anna Mia Atonen           Lehola          8670418  10:43    
  308 Triin Neeno               Kobras/Põlva Sp 8619886  10:45    

N14A
3140m 11KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  314 1 Vacant                                           10:59    
  317 Age-Anett Laanejõe        Võru/Võru spord 8013430  11:01    
  323 Harriet Koppel            Tartu Katoliku  8657236  11:03    
  321 Mariann Zernant           Ilves           8000367  11:05    
  318 Laura Liis Kaljur         Harju OK        8111168  11:07    
  325 Herta Kesküla             HOK/Hiiumaa SK  8662094  11:09    
  324 Marta Joonas              Võru/Võru spord 8103043  11:11    
  322 Helisa Tartu              HOK/ Hiiumaa Sp 8120707  11:13    
  316 Mareli Vaher              Tartu Katoliku  8668775  11:15    
  326 Gerda Kivil               LSF PT          9101262  11:17    
  315 Kätlin Mast               HOK/Hiiumaa SK  7211391  11:19    
  320 Liise Lillelaid           Tammed          8662267  11:21    
  319 Sofia Pahhomenkova        SRD             255912   11:23    

N14B
1960m 8KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  327 1 Vacant                                           10:42    
  329 Egle Udras                OK Käbi         364456   10:44    
  330 Viola Nikitina            SRD             681111   10:46    
  331 Arabella Kruuse           OK Käbi         1426026  10:48    
  328 Mona Maribel Voolaid      SK100           255820   10:50    

N16A
3030m 12KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  332 1 Vacant                                           10:46    
  335 Geteli Hanni              Kobras/Põlva Sp 8290289  10:48    
  340 Kris Jette Piht           Mercury         8270404  10:50    
  341 Melani Väits              Võru            2074194  10:52    
  338 Karoliina Kets            Kobras/Põlva Sp 8636585  10:54    
  339 Kersti Põldsalu           Käbi            8668767  10:56    
  336 Maria Eller               HOK/Hiiumaa SK  8080605  10:58    
  337 Kirke Savitsch                            8517563  11:00    
  334 Angela Mõttus             Otepää          8668781  11:02    
  333 Brigitte Panker           Ilves           8004030  11:04    

N16B
2930m 10KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  342 1 Vacant                                           11:02    
  343 Mari Ann Mahla            Peko            8003787  11:04    

N18
4430m 15KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  344 1 Vacant                                           11:23    
  348 Anita Laanejõe            Võru/Võru spord 8661130  11:25    
  347 Leana Jete Korb           Peko            8110033  11:27    
  346 Eliise Kesküla            HOK/Hiiumaa SK  8144804  11:29    
  352 Johanna Laanoja           Kobras/Põlva Sp 8636851  11:31    
  350 Greta-Maria Pisarev       Kobras          8519705  11:33    
  349 Evely Ostrov              Kobras/Põlva Sp 8636848  11:35    
  351 Emma Joonas               Võru/Võru spord 8048040  11:37    
  345 Anete Saar                Kobras/Põlva Sp 8636853  11:39    

N20
4650m 14KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  353 1 Vacant                                           10:22    
  354 Anastasija Pahhomenkova   SRD             8646124  10:24    

N21A
4650m 14KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  355 1 Vacant                                           10:02    
  357 Tais Vakrõõm              SRD             8230986  10:04    
  365 Kadri Kadakas             Mercury         8120600  10:06    
  358 Viivi-Anne Soots          Tammed          9123459  10:08    
  361 Merilin Vahtra            Harju OK        7208291  10:10    
  362 Marili Zimmermann         Kape            9931008  10:12    
  363 Thea Kaljur               Harju OK        8644552  10:14    
  364 Jaana Olvet               Rakv            991970   10:16    
  360 Liisa Vister                              8667282  10:18    
  366 Marta Olvet               Rakv            7208319  10:20    
  356 Eva-Maria Truusalu        Võru            130303   -        
  359 Kadi-Liis Minn            JOKA            7200491  -        

N21B
3230m 12KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  367 1 Vacant                                           10:39    
  374 Maarika Vask              Ilves           305688   10:41    
  371 Annika Silde              Mercury         332922   10:43    
  369 Kaie Kruusmaa             Rakv            895351   10:45    
  373 Marta Eller               HOK             9102080  10:47    
  375 Selin Valk                LSF PT          2061710  10:49    
  376 Johanna Melts             Võru            7010170  10:51    
  372 Maigi Mäela               Kobras          8636845  10:53    
  368 Marjaane Kalf             Mercury         8003782  10:55    
  370 Mari-Liis Kaljur          Harju OK        8167200  10:57    

N21E
4860m 19KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
   20 1 Vacant                                           10:01    
   33 Piibe Tammemäe            SK100           8009325  10:03    
   21 Teele Randman             Rakv            1406473  10:05    
   22 Kertu Savitsch            SK100           8636982  10:07    
   32 Eva-Maria Truusalu        Võru            130303   10:09    
   23 Maris Palopääl            Kobras          8638138  10:11    
   24 Maris Terno               Tammed          8655320  10:13    
   25 Triinu Rooni              Tartu Katoliku  886246   10:15    
   26 Emily Raudkepp            Peko            8622192  10:17    
   27 Kirti Rebane              Mercury         8640104  10:19    
   28 Teele Telgma              Tammed          8648678  10:21    
   29 Eleri Hirv                Võru            8484844  10:23    
   30 Susanna Tervo             Ifk Lidingö     8170185  10:25    
   31 Laura Joonas              Võru            8005063  10:27    

N35
4650m 14KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  377 1 Vacant                                           10:26    
  384 Kairi Tuulmägi            Mercury         8130884  10:28    
  379 Kadri Limberg             LSF PT          9820729  10:30    
  380 Elina Kutti               Harju OK        8009992  10:32    
  378 Kersti Jääger             TÜ              8661127  10:34    
  383 Helle Hallik              JOKA            8638147  10:36    
  381 Maret Vaher               Kobras          8636860  10:38    
  382 Kadri Isakar              LSF PT          7820220  10:40    

N40
4430m 15KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  385 1 Vacant                                           10:57    
  395 Karin Koppel              Tammed          8009358  10:59    
  390 Anu Käver                 SK100           8646109  11:01    
  387 Hedi Vaikjärv             Vunder          1404453  11:03    
  386 Edit Kannel               Norma           8010860  11:05    
  388 Mall Alev                 Võru            44616    11:07    
  389 Ingrid Piht               Mercury         8087077  11:09    
  396 Heleri Kivil              LSF PT          889107   11:11    
  392 Sigrit Mahla              Peko            1602002  11:13    
  391 Merle Kruusamägi          Jõhvikas        1404106  11:15    
  393 Piia Avaste               Tammed          1000010  11:17    
  394 Merike Vanjuk             Kape            8009342  11:19    
  397 Made Vares                Suusahullud     7201237  11:21    

N45
4010m 13KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  398 1 Vacant                                           10:02    
  403 Edith Madalik             Tammed          506000   10:04    
  406 Anneli Pello              Mercury         8310373  10:06    
  401 Kristi Vassil             Ilves           1006500  10:08    
  402 Siiri Vallner                             8171621  10:10    
  409 Jana Kink                 Kape            8516165  10:12    
  404 Heidi Sild                Mercury         503331   10:14    
  410 Triin Jaaniste            Ilves           7200979  10:16    
  408 Triina-Britt Preden       TON             8208278  10:18    
  412 Elo Saue                  Ilves           8516945  10:20    
  411 Kirsten Nigul             Kape            8645023  10:22    
  399 Ruth Esta                 HOK             2007530  10:24    
  407 Marge Sargma              Tammed          2031708  10:26    
  400 Heidi Prits               Mercury         7207578  10:28    
  405 Evelyn Himma              Rakv            1402817  10:30    

N50
3340m 12KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  413 1 Vacant                                           10:02    
  425 Anneli Aas                TON             8088024  10:04    
  418 Maret Viira                               8225850  10:06    
  414 Marika Jäädmaa            Võru            8517124  10:08    
  420 Ella Shved                SRD             8020870  10:10    
  416 Daisy Kroon               Jõhvikas        1410833  10:12    
  427 Merike Paapson            TON             660309   10:14    
  423 Jaana Shved               SRD             8518864  10:16    
  419 Rita Ojala                JOKA            8719033  10:18    
  422 Minija Pääslane           Ilves           2012366  10:20    
  426 Ingrit Kala               Peko            8668783  10:22    
  421 Elina Lasseron            JOKA            8642294  10:24    
  415 Maari Idnurm              TON             8647288  10:26    
  424 Merike Mets               Rakv            351677   10:28    
  417 Küllike Jaama             Peko            7204952  10:30    

N55
3230m 12KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  428 1 Vacant                                           10:01    
  429 Tiina Oras                Ilves           8011238  10:03    
  432 Anu Järv                  MARU            8639465  10:05    
  437 Airi Alnek                Võru            8636595  10:07    
  444 Lea Leppik                TAOK            651116   10:09    
  434 Ingrid Ranna              Ilves           8631403  10:11    
  433 Aari Talver               Mercury         8180665  10:13    
  439 Kai Niinepuu              Jõhvikas        980555   10:15    
  435 Marje Viirmann            Harju OK        8662103  10:17    
  440 Tiia Laul                                 1410836  10:19    
  448 Ellen Lembra              Kape            7204949  10:21    
  431 Esta Tamm                 Tartu           8670421  10:23    
  443 Helve Kansi               HOK             7210022  10:25    
  447 Riina Laev                Mercury         351679   10:27    
  441 Mare Kitsnik              Saku            8044372  10:29    
  430 Riina Kink                Koop            255603   10:31    
  442 Anu Talu                  West            9102099  10:33    
  436 Kaja Ligi                 Peko            8665444  10:35    
  445 Pille Illak               Otepää          8188182  10:37    
  438 Virve Einpaul             Ilves           8516167  -        
  446 Juta Ainelo               Ilves           1410828  -        

N60
3030m 12KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  449 1 Vacant                                           10:02    
  470 Irma Ahonkivi             Rastikarhut     1395429  10:04    
  464 Siiri Poopuu              JOKA            8625057  10:06    
  450 Tiina Rillo               Otepää          8664199  10:08    
  458 Ülle Põldoja              Ilves           8334122  10:10    
  452 Ülle Raudsepp             Jõhvikas        8100044  10:12    
  460 Ülle Kadak                Lehola          8000363  10:14    
  453 Aino Koser                Ilves           222148   10:16    
  456 Merike Mändsoo            TON             8009338  10:18    
  462 Anita Laaksonen           Tarpian Suunta  997886   10:20    
  457 Tiina Metsmaa             Rakv            305903   10:22    
  461 Helena Jumppanen          Pihkaniskat     7311     10:24    
  454 Olga Jakovleva            Jõhvikas        1406430  10:26    
  469 Ilme Roosi                Orvand          2014901  10:28    
  467 Maire Kure                Kape            8000459  10:30    
  455 Saima Värton              Kobras          8636859  10:32    
  459 Pia Luovula               Suosmeren Salpa 1395428  10:34    
  466 Reet Johanson             Kobras          8719015  10:36    
  463 Tiina Talisoo             Harju OK        9101170  10:38    
  468 Anne Vaikjärv             Vunder          352360   10:40    
  465 Marika Kirsspuu           TAOK            7071003  10:42    
  451 Gea Rennel                Harju OK        1007292  10:44    

N65
2640m 11KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  471 1 Vacant                                           10:18    
  478 Vaike Tomann              Ilves           8000454  10:20    
  481 Eha Tolm                  Orvand          305472   10:22    
  479 Anu Pallon                JOKA            2117428  10:24    
  480 Liivi Parik               Otepää SK       1000006  10:26    
  483 Lea Tusis                 JOKA            8646187  10:28    
  475 Niina Karnit              SRD             8662656  10:30    
  472 Anne Arold                Ilves           8111628  10:32    
  473 Ene Sulg                  Orvand          1413764  10:34    
  484 Riina Kivikas             Ilves           8636866  10:36    
  477 Maire Limberg             Rakv            406021   10:38    
  476 Kirsti Kattilakoski                       8008509  10:40    
  474 Kersti Ploom              Jõhvikas        305119   10:42    
  482 Aili Laanjõe              Kobras          682262   10:44    

N70
2550m 10KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  485 1 Vacant                                           10:58    
  488 Anu Saue                  HOK             2007531  11:00    
  489 Liis Lille                Harju OK        9101171  11:02    
  486 Ulla Lindsten             Rasti.Jyry      1427170  11:04    
  493 Beatrice Malmsten         Lynx            8201957  11:06    
  494 Tiiu Kaasik               Ilves           8664186  11:08    
  490 Anne Jundas               Jõhvikas        1395672  11:10    
  491 Mare Aibast               Harju OK        2063445  11:12    
  492 Kaie Kivila               Ilves           1398559  11:14    
  487 Juta Virkepuu             Harju OK        305303   11:16    

N75
1960m 8KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  495 1 Vacant                                           10:36    
  497 Ilona Vanaveski           Ilves           8516445  10:38    
  496 Paula Kyyrönen            Kouvolan Suunni 354051   10:40    

N80
1770m 8KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  498 1 Vacant                                           11:18    
  500 Maie Abram                Ilves           8517567  11:20    
  502 Aino Kirkkala             Suosmeren Salpa 1395430  11:22    
  499 Maimu Tornberg            Koop            8003780  11:24    
  501 Maire Raid                Tammed          681652   11:26    
  503 Ilse Uus                  TON             8516163  11:28    

N85
1770m 8KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  504 1 Vacant                                           11:30    

N8NR
1460m 7KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  505 1 Vacant                                           -        
  506 Miina-Liisa Juhkam        Kobras          2115345  -        
  507 Marit Vaher               Tartu Katoliku  2115806  -        
  508 Hanna-Brit Piht           Mercury         720420   -        
  509 Kaisa Kadi Viru           Orvand          305708   -        
  510 Lola-Liis Naan                            2118299  -        
  511 Matilda Piirimäe          Kobras          223602   -        
  512 Roberta Aibast            Tartu Katoliku  2115348  -        

N9NR
1460m 7KP {Start nr:3 }
Nr    Nimi                      Klubi           Kiip     S.aeg    
  282 Jete Kraas                LSF PT          305529   -        
  513 1 Vacant                                           -        
  514 Mariel Kriks              LSF PT          2103364  -        
  515 Johanna Trei              HOK             2044910  -        
  516 Lilian Poopuu             JOKA            9000010  -        
  517 Susanna Oras              Kobras/Põlva Sp 4504447  -        
  518 Maria Kaljur              Harju OK        9005117  -        
  519 Saskia Lätt               Kobras/Põlva Sp 4504194  -        
  520 Johanna Viilukas          HOK             2077855  -        

OK Võru
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2020 www.tak-soft.com